Aukščiausio lygio europinis krepšinis – „Eurolyga“

pagal | 2021-04-21

Kiekvienas lietuvis puikiai žino, kas yra krepšinis ir kaip ši sporto šaka yra stipriai įsišaknijusi mūsų kultūroje. Kita vertus, krepšinis didžiulio populiarumo sulaukia ne tik Lietuvoje, tačiau ir daugelyje kitų Europos šalių. Ir tiesą sakant, europiečiai krepšinį vertina gerokai labiau nei JAV, kurioje veikia ir įžymioji NBA lyga. Tuo tarpu Europoje mes turime „Eurolygą“ – vieną iš pačių populiariausių krepšinio lygų pasaulyje, kuri pagal dydį užima antrą vietą pasaulyje (po NBA).

Taigi, „Eurolyga“ („EuroLeague“ arba „Turkish Airlines EuroLeague“) yra aukščiausio lygio profesionalaus klubinio krepšinio turnyras Europoje, kurį organizuoja „Euroleague Basketball“. Tuo tarpu nuo 1958 m. iki 2000 m. šį turnyrą organizavo FIBA, todėl turnyras turėjo kitą pavadinimą – jis buvo vadinamas „Europos čempionų taure“.

„Eurolygos“ formatas bėgant laikui keitėsi, tačiau nuo 2016 m. jis pasikeitė labai reikšmingai. Dabar „Eurolygos“ turnyre dalyvauja ne 24 komandos, kaip kad buvo anksčiau, tačiau tik 16 krepšinio komandų. Vykstant reguliariajam sezonui komandos žaidžia tarpusavyje po du kartus – tiek namuose, tiek ir išvykoje. Ketvirtfinalyje lieka aštuonios pačios stipriausios komandos, kurios yra skirstomos pagal jų pajėgumą (pasiektus rezultatus). Šios komandos ketvirtfinalyje kovoja iki trijų pergalių, kol galiausiai geriausiai pasirodžiusios keturios krepšinio komandos pereina į finalinį ketvertą. Jame yra žaidžiamos pusfinalio ir finalinės varžybos.

Ir nors iš tikrųjų Europoje yra organizuojama daugiau turnyrų, „Eurolyga“ visuomet sulaukia paties didžiausio dėmesio ir žiūrimumo. Tai puikiai atspindi tiek sirgalių pilnos krepšinio arenos, tiek ir krepšinio rungtynių transliacijų žiūrimumo reitingai, lažybos internetu, žiniasklaidos priemonėse reguliariai skelbiama informacija ir daugybė kitų veiksnių. Taigi, kiekvienas krepšinio entuziastas puikiai žino, kas yra „Eurolyga“ ir kokį didžiulį adrenaliną bei malonumą gali suteikti kiekvienos rungtynės jų žiūrovams.

Be abejo, kiekviename „Eurolygos“ turnyre galima matyti tam tikrus lyderius, kurie paprastai pasirodo bene geriausiai. Tarp jų neabejotinai būtų galima išskirti Madrido „Real“, Maskvos „CSKA“, Pirėjo „Olympiacos“, Atėnų „Panathinaikos“ ar Tel Avivo „Maccabi“. Žinoma, negalima pamiršti ir apie Kauno „Žalgirį“, kuriame yra daugybė pajėgių krepšininkų, kiekvieno „Eurolygos“ turnyro metu pademonstruojančių labai aukšto lygio krepšinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *