Anykščių rajono kilpininkai nerimsta

pagal | 2010-01-26

Sausio 22 vidurdienį Anykščių rajono agentūros inspektorius Audrius Pilka su kolega sulaikė du Anykščių rajono Rubikių kaimo gyventojus.

Pareigūnai turėjo žinių, kad tarp Mačionių ir Rubikių miške yra kilpų. Atvykus į mišką, informacija pasitvirtino. Inspektoriai rado ne tik kilpų, bet ir negyvą danieliaus jauniklį. Sekdami pėdomis, aplinkosaugininkai priėjo miške “besidarbuojančius” brakonierius. Nusikaltimo vietoje sulaikyti 62-ejų E.K. ir 46-erių D.T.

Aniūnų kaimo krūmuose jie statė kilpas laukiniams žvėrims gaudyti. Radę vienoje kilpoje pakliuvusį danieliaus jauniklį, vyrai jį nužudė ir nuėjo tikrinti bei statyti kitų kilpų. Kruviniems darbams atlikti vyrai naudojo savos gamybos peilį, turėjo kirvuką, iš anksto pasiruošę maišus grobiui (iš kruvinų žymių matyti, kad naudojo juos jau ne pirmą kartą).

Nuvykus į E.K. sodybą, rasta dar viena kilpa, kruvinų maišų, įrankių kilpoms gaminti.

Abiem piliečiams surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai. Jiems gresia baudos pagal LR ATPK 85 str. nuo 2000 Lt iki 4000 Lt bei teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 1358,7 Lt. Beje, D.T. prieš kelerius metus jau buvo baustas už mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimą.

Inspektorius A.Pilka sako, kad pastaraisiais mėnesiais kas savaitę pagauną po vieną du brakonierius, o kilpų miške randa vos ne kasdien. Vien šiemet Anykščių rajone buvo nustatyti penki kilpininkai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *