Žaidynių atidarymas su gedulo ženku

pagal | 2010-02-13

Vasario 12 d. Vankuverio „BC Place” rūmuose, talpinančiuose apie 60 tūkstančių žiūrovų, iškilmingai buvo atidarytos XXI žiemos olimpinės žaidynės. Organizatoriai skelbė, kad jose dalyvauja 95 šalių sportininkai. Lietuvos delegacija dėl objektyvių priežasčių žygiavo truputį mažesnė, nei informavome išvakarėse – pora atstovų dėl blogų orų Europoje pavėlavo atskristi… Iškilminga ceremonija, deja, buvo paženklinta gedulo ženklu – išvakarėse treniruotėje rogučių trasoje sunkiai susižeidė, o vėliau ligoninėje mirė Gruzijos olimpietis Nodaras Kumaritašvilis. Žaidynių atidarymas buvo skirtas ir jam atminti…

Kas norėjo, manau, iškilmes jau matė savo televizorių ekranuose, o kas bevelijo pamiegoti, tai jas dar pamatys. Todėl plačiai nepasakosiu. Įnešus Kanados vėliavą ir sugrojus šeimininkų himną, pirmieji pasirodė šių žemių šeimininkų protėviai indėnai. Po jų smagių šokių ir trankių būgnų ritmų, tikriesiems šeimininkams pakvietus žaidynes, prasidėjo sportininkų paradas. Šį kartą dominavo baltos striukės. Margumu išsiskyrė čekai, suomiai, vokiečiai. Dauguma delegacijų vilkėjo sportinius kostiumus. Tačiau austrai, anglai ėjo kostiumuoti, matėme ir nacionalinių aprėdų. O štai Bermudų vyrai ėjo su trumpomis kelnėmis. Mūsiškiai vilkėjo žalias „Audimo” striukes ir baltas kelnes. Bendrame fone tikrai išsiskyrė iš kitų. Iš garbingų svečių tribūnos Lietuvos delegacijai mojo LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas ir generalinis sekretorius Vytautas Zubernis. Kai įžengė Gruzijos delegacija, visas stadionas atsistojo. Gruzinai ryšėjo juodus šalikus…

Lietuvos delegacija

Pasibaigus paradui pasirodė bene ryškiausios programos žvaigždės – Nely Furtado ir Bryanas Adamsas.Visas atidarymas buvo įspūdingas, daug šviesų efektų, nekartojamų dekoracijų, kurios labai greitai pasikeisdavo. Ir sportininkai, ir šokėjai, ir daininkai buvo tikros žvaigždės.

Sveikinimo kalbą pasakė Vankuverio organizacinio komiteto vadovas Johnas Furlongas. Tarp žurnalistų nuskambėjo įvairių šūksnių, kai suteikdamas žodį TOK prezidentui Jacquesui Rogge’ui, jis pavadino jį savo kolega… Beje, TOK prezidento pasisakymas dideliuose ekranuose buvo transliuojamas ir gestų kalba. Po oficialių kalbų – garsaus Kanados daininko k.d. Lango „Taikos daina”.

Skelbiama, kad iki olimpinės ugnies pasirodymo stadione lieka 12 minučių. Visi, ne pirmą kartą dalyvaujantys tokiose šventėse, ima spėlioti, kur įsižiebs olimpinė ugnis? Logiškiausiai atrodė, kad virš didžiulių stadione buvusių žiedų… Dar didesnė paslaptis, kas uždegs ugnį? Kanadiečiai spėliojo, kad gal būt legendibnis ledo ritulininkas Weinas Gretzky… Bet jis, kaip ir populiarusis krepšininkas Stevas Neshas, legendinė čiuožėja Catriona Le May, yra tarp to žvaigždžių penketuko, kuris jau stovi su degančiais deglais stadione… Kas pasirodys dar? O pasirodė… keturi ledo stulpai! Ir olimpinę ugnį uždegė ne vienas, o penki sportininkai. Ir ne vieną olimpinį aukurą, o visus keturis! Nors iš tos vietos, kur sėdėjau ir ką nuotraukoje įamžinau, mačiau tik tris… Dvi staigmenos iš karto!

Atidarymo ceremonijos meno vadovo Davido Atkinso kūrynys buvo nuostabus! Atlikėjams puikiai talkino ir visi žiūrovai, tribūnų dirigentams komanduojant, švietę žibintuvėliais, fakeliukais, mušę į būgnus panašias popierines dėžutes.

Beje, sportininkai, skirtingai nei vasaros žaidynėse, visa programą matė patogiai sėdėdami. Tik salėje buvo ganėtinai šilta, tai teko išsirengti…

Norėjau pagirti organizatorius, kad šį kartą tinkamai pasirūpino ir žurnalistais. Patogiai iš spaudos centro, po kuriuo yra visas autobusų parkas, nuvežė tiesiai beveik prie pat spaudos tribūnos. Tiesa, ieškodamas savo įvažiavimo, autobuso vairuotojas pusvalandį paklaidžiojo. O kai jis iš penkto karto „įsipaišė” į siaurus vartus, plojo visi keleiviai. Deja, po atidarymo buvome palikti likimo valiai. Teko nemažai ir vėl per lietų paklaidžioti nepažįstamomis naktinėmis Vankuverio gatvėmis. O miesto žmonės šėlo tikrų tikriausia šio žodžio prasme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *