Steigiamas Lietuvos „E–konsulatas“

pagal | 2010-01-26

Vyriausybė pasitarime pritarė tarpinstitucinės darbo grupės pasiūlymams dalį Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų užsienyje teikiamų paslaugų perkelti į elektroninę erdvę.

Į Lietuvos Respublikos atstovybes užsienyje Lietuvos piliečiai daugiausia kreipiasi su prašymais išduoti (pakeisti) pasus, įtraukti į apskaitą civilinės būklės aktus, išspręsti pilietybės klausimus, išduoti įvairias konsulines pažymas. Šis Vyriausybės sprendimas leis užsienyje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams sutaupyti laiko ir lėšų, nes paslaugas bus galima gauti greičiau, be to, kai kuriais atvejais nereikės asmeniškai atvykti į atstovybę. Taip pat bus taupomi ir atstovybių resursai, paslaugos bus teikiamos efektyviau ir kokybiškiau.
Planuojama, kad artimiausiu metu Lietuvos Respublikos piliečiai užsiregistruoti Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje arba konsulinėje įstaigoje ir užsakyti konsulinę pažymą galės naudodamiesi elektroniniais valdžios vartais per interneto svetainę www.epaslaugos.lt.
Asmens tapatybė bus nustatoma per interneto bankininkystės sistemą arba naudojant asmens tapatybės kortelę, turinčią integruotus skaitmeninius sertifikatus.
Planuojama, kad konsuliniai pareigūnai iš piliečių priimtus prašymus išduoti arba pakeisti pasus, apskaityti civilinės būklės aktus ir gauti pažymas iš archyvų atitinkamoms institucijoms Lietuvoje persiųs elektroniniu būdu, per informacines sistemas arba naudodami sertifikuotus elektroninius parašus. Atliekami pakeitimai Užsienio ir Vidaus reikalų ministerijų, civilinės metrikacijos įstaigų, Lietuvos archyvų departamento informacinėse sistemose žymiai pagreitins paslaugų atlikimo laiką ir taupys valstybės lėšas.
Vyriausybė taip pat pritarė darbo grupės pasiūlymui laipsniškai visas Lietuvos Respublikos atstovybių teikiamas paslaugas, kurias galima perkelti į elektroninę erdvę, sujungti į vieną visa apimančią Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų paslaugų teikimo elektroniniu būdu sistemą „E–konsulatas“. Per artimiausius dvejus metus įdiegus šią sistemą, užsienyje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai galės vienoje vietoje rasti visą reikiamą informaciją, susijusią su atstovybių teikiamomis paslaugomis, esant galimybei, galės per tą pačią svetainę paslaugą užsisakyti elektroniniu būdu arba užsiregistruoti asmeniniam apsilankymui atstovybėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *