Steigiama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

pagal | 2010-01-26

Sutelkus Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų jėgas ir įvertinus mokslo bei verslo poreikį dirbti viena kryptimi, Lietuvoje steigiama Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Ši agentūra bus atsakinga už inovacijų ir technologijų plėtros politikos įgyvendinimą, skatins aukštos pridėtinės vertės verslo kūrimąsi ir plėtrą. Agentūra teiks su inovacijų vadyba susijusias paslaugas ir bus atsakinga už Lietuvos atstovų dalyvavimą tarptautinėse su inovacijomis siejamose programose ir projektuose. Nutarimo projektą dėl MITA steigimo Ūkio ministerija praėjusią savaitę pateikė Vyriausybei.

„Lietuvoje, vienoje iš nedaugelio Europos Sąjungos šalių, iki šiol nebuvo specialios valstybės institucijos, įgyvendinančios kryptingą inovacijų politiką ir administruojančios valstybės skiriamas lėšas su inovacijomis siejamiems moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai. Todėl įsteigę MITA tikimės, kad bus sukurta efektyvaus inovacijos politikos įgyvendinimo ir koordinavimo sistema“, – sako ūkio viceministras Mindaugas Petrauskas.

Pasak ūkio viceministro, MITA veikla skatins pažangiomis technologijomis ir inovacijomis grindžiamą Lietuvos pramonės ir paslaugų sektorių plėtrą, rems inovacijų plėtrą skatinančius taikomuosius mokslinius tyrimus. MITA taip pat prisidės prie ekonomikos atsinaujinimo, pridėtinės vertės ir eksporto augimo, produktyvumo didėjimo, verslo ir mokslo sąveikos sustiprinimo bei užtikrins ilgalaikį šalies ūkio konkurencingumą.

MITA steigėjos – Ūkio ministerija ir Švietimo ir mokslo ministerija. Agentūra steigiama Tarptautinių mokslo ir technologijų plėtros programų agentūros pagrindu, keičiamas jos pavadinimas ir išplečiamos atliekamos funkcijos.

Kuriant MITA veiklos modelį pasitelkta pažangių inovacijų srityje šalių – Suomijos, Švedijos, Airijos, Danijos, Olandijos – patirtis. MITA kuriama remiantis Suomijos „Tekes“, Švedijos VINNOVA agentūrų pavyzdžiais, jų veiklos modeliais.

Nutarimo projektas dėl MITA steigimo bus svarstomas šią savaitę Vyriausybės posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *