Šiukšlintojams – visuomenės ir aplinkosaugininkų barjerai

pagal | 2010-01-14

Aplinkosaugininkai surašė privalomąjį nurodymą sostinės Antakalnio seniūnijai, kuri įpareigota sutvarkyti Dvarčionių geomorfologiniame draustinyje riogsančias atliekas.

Informacija apie tai, kad Antakalnio seniūnijoje, Koklių gatvėje, mėtosi statybinės atliekos, buvo paskelbta žiniasklaidoje. Dvarčionių gyventojai skundėsi, kad kai kurie nevalyvi jų kaimynai teršia paežerę, pila šiukšles ir statybines atliekas prie kaimynų tvorų ir net į patį ežerą.

Tuomet aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas davė nurodymą Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento specialistams. Jie įpareigoti atlikti patikrinimą ir pasirūpinti, kad atliekos būtų išvežtos.

Vilniaus miesto agentūros pareigūnai apsilankė Koklių gatvėje ir įsitikino, kad teritorija, esanti netoli molio karjero, užteršta įvairiomis komunalinėmis ir statybinėmis atliekomis. Tačiau nustatyti, kas konkrečiai užteršė valstybinę žemę, kol kas nepavyko.

Kadangi už aplinkos priežiūrą atsakinga seniūnija, vyresnysis valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Povilas Baltusevičius surašė privalomąjį nurodymą Antakalnio seniūnijos darbuotojams ir nurodė sutvarkyti bešeimininkes atliekas. Jei seniūnija to nepadarys, jai gresia baudos.

Visgi, pasak P. Baltusevičiaus, tokie kovos su teršėjais metodai duoda tik trumpalaikį efektą. Inspektoriaus teigimu, seniūnija jau ne pirmą kartą išveža šiukšles, o jų ir vėl atsiranda.

Pareigūno žiniomis, seniūnija savo iniciatyva ketina imtis kitokių priemonių. Artimiausiu metu planuojama įrengti kelio užtvarus bei kitaip riboti privažiavimą prie šiukšlintojų pamėgtų teritorijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *