Seule pasirašytas Lietuvos ir Korėjos susitarimas dėl karinio bendradarbiavimo

pagal | 2010-02-18

Vasario 17 d. su oficialiu vizitu Korėjos Respublikoje viešinti Lietuvos vyriausybinė delegacija, vadovaujama krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės, Seule susitiko su Korėjos nacionalinės gynybos ministru Kimu Tae-Youngu (Kim Tae-Young). Susitikime buvo aptarti regioninio saugumo klausimai, dvišalio bendradarbiavimo galimybės, saugumo situacija Afganistane ir kiti abiem šalims aktualūs klausimai. R. Juknevičienė ir K. Tae-Youngas pasirašė Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Korėjos Respublikos nacionalinės gynybos ministerijos tarpusavio supratimo memorandumą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

„Pietų Korėjai nusprendus įkurti Provincijos atkūrimo grupę Afganistano Parvano provincijoje, mūsų šalys galėtų bendradarbiauti dalydamosi įgyta patirtimi užtikrinant provincijų saugumą ir įgyvendinant vystomojo bendradarbiavimo projektus. Taip pat norėtumėm aktyviau bendradarbiauti karinio mokymo srityje, suteikiant galimybes abiejų šalių kariams dalyvauti pratybose ir mokymo programose“, – apie bendradarbiavimo galimybes kalbėjo Lietuvos krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

Vizito metu Lietuvos delegacija taip pat apsilankė demilitarizuotojo zonoje pasienyje su Šiaurės Korėja (Panmunjomo apylinkėse, apie 50 km nuo Seulo), kur bendravo su Pietų Korėjos karinių pajėgų atstovais, susipažino su esama saugumo situacija pasienyje ir pasienio režimu.

Kartu su vyriausybine delegacija į Korėją atvykusiems Lietuvos energetikos, susisiekimo ir ūkio ministerijų viceministrams ir kitiems delegacijos nariams vizito metu buvo sudarytos galimybės susitikti su atitinkamų Korėjos institucijų ir verslo sričių atstovais.

Delegacijos programoje dar numatyti susitikimai su Korėjos Respublikos Ministru Pirmininku ir Nacionalinės Asamblėjos pirmininku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *