Septintasis Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis

pagal | 2011-10-28

Spalio 17 – 24 dienomis Vilniuje vykęs tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis užvėrė uždangą. Įnirtingai prie konkursinių filmų dirbusios vaikų ir jaunimo komisijos atrinko festivalio geriausias juostas. Jomis tapo „Stipriausias žmogus Olandijoje“ ir „Eilinis Saimonas“. O žiuri garbės narys Vytautas V. Landzbergis po festivalio išsakė radikalią išvadą:

„Švedijoje per metus sukuriama apie 20 filmų vaikams ir jaunimui, Lietuvoje per 20 metų buvo sukurtas 1 filmas vaikams. Lietuvoje vaikiško kino kultūros iš viso nėra, o tai, ką matome per televiziją, dažnai yra ne filmai, o pramoga, smurtas ir šokiravimas. Dėl to tokie jaunimo kino festivaliai turėtų būti rimtai vertinami valstybiniu mastu, kaip tam tikras švietėjiškas momentas. O kol patys nesugebame, tai bent pasiskolinkime gero vaikiško kino“.

Geriausiu vaikišku kinu vaikų žiuri išrinko juostą „Stipriausias žmogus Olandijoje“. Filmas kalbantis apie vaikų ir tėvų santykius, pasak vaikų, parodo kokia turėtų būti šeima ir koks turėtų būti tikras tėtis. „Filme kalbama apie galią, jėgą ir silpnumą, nes stipriam ir galingam taip pat kartais reikia mažesniojo pagalbos. Be to, nepaisoma stereotipų, nes berniukas yra mažo ūgio, raudonplaukis, o mergaitė – aukšta. Bet jie susidraugauja, nes draugystė nepriklauso nuo išvaizdos“, – svarstė mažieji. Vaikai buvo paveikti berniuko užsispyrimo surasti tėtį.

Jaunimo komisija po gyvos diskusijos išrinko filmą apie vaikiną, sergantį Apsergerio sindromu „Eilinis Saimonas“, kuris jiems pasirodė ne tik puikiai atitinkantis festivalio temą „Be ribų“, bet ir sugebėjo prajuokinti, nustebinti puikiu aktorių ir operatorių darbu ir ryškiomis, kontrastingomis spalvomis. „Šis filmas dar ilgai išliks mano atmintyje ir širdyje“, – išpažino viena komisijos narė.

Šiuos „tituluotus“ ir kitus puikius festivalio filmus dar turi galimybę pamatyti Kauno, Ukmergės ir Panevėžio mažieji ir jaunieji žiūrovai. Kaune jie bus rodomi 24-28 dienomis, Ukmergėje 26-27 dienomis, o Panevėžyje 21 – 27 dienomis.
Festivalio rengėja Lina Užkuraitytė kitiems metams ėmė ruoštis jau dabar: per ateinančius metus aplankys keletą užsienio vaikų ir jaunimo kino festivalių ir numatys ką atvežti Lietuvos jaunimui kitą rudenį. „Iki susitikimo aštuntąjame tarptautiniame vaikų ir jaunimo kino festivalyje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *