Seimo LSDP frakcijos pranešimas: konservatoriai melu dangsto savo neįgalumą

pagal | 2010-04-15

„Savo neįgalumą konservatorių frakcija dangsto melu – tik tokia išvada peršasi girdint jų kaltinimus metamus socialdemokratams dėl tiesioginių merų rikimų. Manau, toks valdančiųjų elgesys amoralus, negarbingas ir neteisingas“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

Viešojoje erdvėje Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, neva balsavime dėl tiesioginių merų rinkimų socialdemokratai nedalyvavo. LSDP frakcija tokius žodžius vadina melu ir bandymu nusikratyti kaltę.

„Sakoma, kad tiesa glūdi tarp dviejų priešingų nuomonių. Tačiau iš tikrųjų tarp jų glūdi problema. Ir šiuo atveju ji itin ryški – Seimo Pirmininkė, būdama konservatorių partijos narė, žūt būt gina savus, nepaisydama moralės normų. Viešai teigdama, neva socialdemokratai nebalsavo už tiesioginius merų rinkimus, ji muilina akis visuomenei, nors kaip Seimo vadovė turėtų rodyti pavyzdį ir elgtis etiškai“, – mano LSDP frakcijos seniūnas.

LSDP ir kitos opozicinės frakcijos įsitikinusios, kad konservatoriai sąmoningai siekė, jog merai nebūtų renkami tiesiogiai. Tą įrodo ir konkretūs skaičiai.

„Didžioji konservatorių dalis – net 25 parlamentarai nebalsavo, balsavo „prieš“ arba susilaikė ir tokiu būdu nepalaikė Konstitucijos pataisų. Tuo tarpu socialdemokratai vieningai balsavo „už“ tiesioginius merų rinkimus. Prieš kalbėdama viešai Seimo Pirmininkė turėtų patikrini faktus. Du mūsų frakcijos nariai posėdžio metu buvo išvykę į komandiruotes, du serga, du pavėlavo į balsavimą, visi kiti buvo vieningi. Pataisas palaikė 48 opozicinių frakcijų atstovai, jei „už“ būtų balsavę tiek pat valdančiųjų, situacija būtų kitokia. Sąmoningos visuomenės neapgausi – juk nesudėtinga patikrinti visiems prieinamą informaciją Seimo tinklapyje, kas ir kaip balsavo“, – teigė A. Butkevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *