Šarvojimo salė – tai ne tik vienas iš laidotuvių akcentų

pagal | 2022-10-30

Kiekvieną dieną džiaugiamės gyvenimu plačiai atmerkę akis. Ryte atsikeliame, prausiamės, pusryčiaujame, skubame į darbą, įsisukame į rutiną bei šimtus reikalų ir dažnai pamirštame, koks gyvenimas yra trapus. Tik perskaitę žiniasklaidoje apie žymaus žmogaus mirtį ar gavę žinutę apie artimo netektį trumpam stabtelim. Pagalvojame, kad dar ne visi darbai atlikti, ne tiek daug ir pasaulio pamatyta, dar vaikai neužauginti ar nespėta patirti senai išsvajotų ekstremalių pajūčių. Kodėl? Kodėl skubame ir lekiame, o nepagalvojame, kad gyvenimas gali pasibaigti kiekvieną akimirką? Niekada nežinome, ar saugiai galime jaustis namuose, ar gatvėje nelaukia mūsų nelaimė, ar kelyje nesusidursime su kita transporto priemone… Tik iš šalies girdimi patys nemaloniausi įvykiai mus lengvai supurto.

Jei tik išgirstame apie žmogaus netektį, pasidaro labai liūdna, tuo pačiu ir skaudu, kad per mažai turėjome susitikimų bei pasimatymų su tuo žmogumi arba dar blogiau – laikome skaudulius ilgus metus. Geriau gyventi taikoje bei vienas kito palaikymu.

Jeigu tik tenka susidurti su laidotuvių organizavimu, galime stipriai palūžti. Tad gerai, kad šiais laikais yra įmonės, kurioms galime patikėti šiuos skaudžius darbus. Jie gali pasirūpinti visais darbais, susijusiais su šarvojimu, laidojimu bei su tuo susijusia dokumentacija. Tai bus tiek kūno paruošimas paskutinei kelionei, tiek reikiamų priemonių pirkimas, šarvojimo salė ir jos tinkamas paruošimas, laidotuvių procesija, laiko planavimas ir paskutiniai atsisveikinimai su mirusiuoju. Visų šių darbų sąrašo galime ir nežinoti, jei tai bus pirmos laidotuvės, kurias tektų organizuoti. Galime ką nors pamiršti ar padaryti ne taip, kaip turi būti. Būtent dėl tokių mažų detalių ar mūsų pačių išsiblaškymo gali vėluoti šarvojimas ar laidojimas, darbus tekti atlikti kelis kartus ar tiesiog dar labiau mus palaužti psichologiškai. Visi darbai, susiję su šarvojimu bei laidojimu, nėra mums kasdieniniai ir malonūs. Būtent šarvojimo salė tampa pagrindiniu su laidotuvėmis susijusiu objektu, kurį reikia surasti, užsakyti, išrinkti ir suprasti, kad tai ta vieta, kur vyks paskutiniai atsisveikinimai su mirusiuoju. Norisi, kad salė būtų jauki, esanti tinkamoje vietoje mieste bei aprūpinta visais reikiamais patogumais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *