Prižiūrėkite stiklus ir automobilio stiklo remontas reikalingas nebus

pagal | 2021-10-25

Remontuoti stiklus baiminasi nemaža dalis vairuotojų. Vieniems atrodo, kad tai pakenks stiklui, kiti mano, kad automobilio stiklo remontas yra labai brangi procedūra. Iš tiesų taip nėra. Kartais stiklus suremontuoti užtrunka tiek, kad per tą laiką vairuotojas vos spėja papietauti. Tačiau verta žinoti, kad  išvengti remonto gali padėti nuolatinė ir tinkama stiklų priežiūra.

Nuo ko atsiranda įdaužos?

Įdaužos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Viena dažniausiai pasitaikančių – akmenukas ar asfalto skeveldra, pakilusi automobiliui važiuojant gatve. Tokio tipo įdaužos atsiranda greitai, vienos gali būti gilesnės, kitos ne tokios gilios. Taip pat įdaužos ant stiklo gali atsirasti dėl mechaninio jo spaudimo arba tuomet, kai stiklas turi atlaikyti didelius temperatūrų skirtumus. Dėl šios priežasties nepatariama stiklų lieti verdančiu vandeniu, kai žiemą norisi, kad langai greičiau atšiltų. Po tokių eksperimentų dažnai reikalingas automobilio stiklo remontas.

Taip pat įdaužos gali atsirasti dėl netinkamai vežamų daiktų. Pavyzdžiui, kai staigiai stabdant į priekinį stiklą atsitrenkia kažkas sunkaus, kas buvo automobilyje. Tokioje situacijoje lengva ne tik įskelti, bet ir visiškai sudaužyti stiklą.

Kaip išvengti stiklų skilimo?

Labai svarbu žinoti, kaip prižiūrėti automobilį, kad stiklai tarnautų kuo ilgiau. Kaip jau minėta, labai dažnai stiklus tenka keisti arba tvarkyti ne tik po nelaimingo atsitikimo ar eismo įvykio, bet ir tuomet, kai vairuotojai netinkamai prižiūri stiklus. Todėl meistrai pataria skirti daugiau dėmesio stiklų priežiūrai. Pirmiausia, ką reikėtų žinoti, tai automobilių stiklai turi būti valomi tik su tam skirtomis priemonėmis. Nereikėtų jų valyti su tam nepritaikytais šepečiais ar neaiškiomis cheminėmis priemonėmis. Taip apsaugosite stiklo paviršių. Taip pat neverta dažnai automobilio stiklų valyti su laikraščiu. Dažnai tokiais atvejais sunku pastebėti, bet ant stiklo gali būti likę dulkių arba druskų, kurios braižys stiklą, jeigu jis bus valomas su kietu laikraščio paviršiumi.

Taip pat prie stiklų priežiūros labai prisideda laiku keičiami ir tinkamai parenkami stiklo valytuvai. Pasitaiko atvejų, kai automobilio stiklo remontas reikalingas tik dėl to, jog valytuvai subraižė stiklą. Specialistai pataria valytuvus keisti kas kelis mėnesius. Tai pat reikėtų juos tinkamai pritvirtinti, kad jie valytų, o ne braižytų stiklą. Rinkitės patikimų gamintojų valytuvus, kurie dažniausiai yra ilgiau tarnaujantys ir labiau tausoją stiklus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *