Prezidentės pasitikėjimą praradęs užsienio reikalų ministras negali toliau dirbti Vyriausybėje

pagal | 2010-01-20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Ministrą Pirmininką Andrių Kubilių. Prezidentė informavo premjerą, kad bendras darbas su užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku nebuvo sėkmingas ir yra neperspektyvus.

Šalies vadovės teigimu, užsienio reikalų ministras yra praradęs jos pasitikėjimą, todėl užsienio politikos įgyvendinimas negali būti efektyvus. Prezidentė kreipėsi į Ministrą Pirmininką, jog šis imtųsi procedūrinių veiksmų ir teiktų Prezidentei užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko atleidimą iš pareigų.

Prezidentė pabrėžė norinti matyti dirbančią , konkretiems rezultatams, o ne kalboms susitelkusią Vyriausybę. Šalies vadovės įsitikinimu, valstybės užsienio politika yra itin svarbi Lietuvos interesams ir negali tapti ministro politinės savireklamos įkaite.

Pasak Prezidentės D. Grybauskaitės, ministras negali turėti asmeninės užsienio politikos ir vykdyti jos , nederindamas su valstybės vadove, nes Konstitucijos 84 straipsnis aiškiai nustato, kad Respublikos Prezidentas sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir, kartu su Vyriausybe, vykdo užsienio politiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *