Prezidentė: „Gabūs moksleiviai – tai Lietuvos mokslo ambasadoriai“

pagal | 2010-01-07

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sėkmingai tarptautinėse olimpiadose dalyvavusius mokinius, jų mokytojus ir komandų vadovus.

„Jūs esate jaunieji Lietuvos mokslo ambasadoriai. Net jeigu ir nelaimėjote, svarbu, kad atstovavote Lietuvai. Jūsų laimėjimai – viltis mums visiems, kad, turėdami tokį talentingą jaunimą, sukursime gražesnę ir geresnę Lietuvą. Jūsų talentas ir atkaklus darbas – Lietuvos ateities viltis ir perspektyva. Tikiu, kad dalyvavimas tarptautinėse olimpiadose ir tarptautinis įvertinimas yra jums paskata siekti dar svaresnių laimėjimų, o jūsų drąsios svajonės, ambicingi planai, pagrįsti kryptinga veikla, praturtina Lietuvos kultūrinį, mokslo, viešąjį gyvenimą”, – sveikindama gabiausius Lietuvos moksleivius, pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, gabaus jaunimo tobulėjimui turi būti sudarytos kuo geresnės sąlygos, aukštojo mokslo sistema sutvarkyta taip, kad būtų pajėgi ugdyti pasaulinio lygio specialistus, ir Lietuvos jaunimas ja pasitikėtų. Pasak šalies vadovės, ypač svarbu puoselėti jaunimo dvasines vertybes, skatinti pilietiškumą, patriotizmą ir pagarbą savo Tėvynei.

„Tai turėtų tapti pagrindine jaunimo veiklos ir tolesnio tobulėjimo motyvacija. Be meilės Lietuvai ir tikėjimo jos ateitimi sunku pasiekti didelių mokslo bei kultūros laimėjimų. Pavyzdys mums – pirmieji mūsų valstybės kūrėjai, kurie iškiliausius savo darbus susiejo su Lietuva”,- tikino Prezidentė.

Dėkodama mokytojams ir komandų vadovams už rūpestį jaunąja karta, Prezidentė pabrėžė, kad pedagogų išradingumas, kūrybiškas požiūris ir tikėjimas mokinių talentu, gabiausiems šalies vaikams net ir sunkmečiu sudaro galimybes tobulėti ir savo gebėjimais garsinti Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *