Prezidentė aplankė Lietuvos istoriją įprasminančias parodas

pagal | 2010-01-28

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė tarptautinėje dailės parodoje „Liublino unija ir jos epocha Jano Mateikos kūryboje”. Paroda surengta Liublino unijos 440 metų sukakties proga Taikomosios dailės muziejuje. Valstybės vadovė taip pat aplankė Lietuvos tūkstantmečio programos projektų parodą. Kartu su Prezidente D. Grybauskaite parodas apžiūrėjo Lenkijos Respublikos ambasadorius Janušas Skolimovskis (Janusz Skolimowski).

„Bendrų Lietuvos ir Lenkijos kultūros institucijų bendradarbiavimo dėka istorijos ir meno mėgėjai Lietuvoje turi puikią galimybę dar kartą artimiau susipažinti su vieno didžiausių XIX amžiaus istorinės tapybos meistrų Jano Mateikos darbais, – teigė Prezidentė. – J. Mateikos darbai mūsų valstybei yra svarbūs ir tuo, kad šis dailininkas vienas pirmųjų kūrė Lietuvos istorijos tema ir taip skatino tautos patriotinius jausmus.”

Prezidentės teigimu, praėję 2009 metai Lietuvai buvo labai reikšmingi, todėl menininkų sugebėjimas įprasminti istorines akimirkas – geriausias palikimas ateities kartoms.

„Lietuvos tūkstantmetis buvo pažymėtas ne vienu įspūdingu projektu ir renginiu – išleisti mokslo populiarinimo leidiniai bei pasaulio lietuvių sveikinimai, transliuoti per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją. Tikiu, kad šie projektai daug prisideda prie lietuvių vienybės ir nacionalinio pasididžiavimo jausmą puoselėjimo ir idealų ugdymo”, – sakė valstybės vadovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *