Premjero vizitas į JAV – siekiama tęsti aktyvią investicijų skatinimo politiką

pagal | 2010-01-29

Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus vadovaujama delegacija sausio 31 – vasario 6 dienomis vyksta į Jungtines Amerikos Valstijas. Premjeras ir jo vadovaujamos delegacijos nariai lankysis San Franciske, Niujorke ir Vašingtone. Šis Ministro Pirmininko A. Kubiliaus vizitas į JAV skirtas Lietuvos Vyriausybės ilgalaikių investicijų politikai skatinti, susitikti su JAV aukštųjų technologijų bei informacinių technologijų kompanijų vadovais, potencialiais investuotojais.

Vizito išvakarėse Premjeras surengė darbo pusryčius su Lietuvos IT įmonių vadovais. Pokalbio metu Premjeras pabrėžė, kad šis vizitas į JAV yra fokusuotas į IT technologijų bendroves ir stambius investuotojus. „Dabartinis vizitas yra sėkmingų darbinių susitikimų tęsinys. Neseniai Londone pristatėme Lietuvos ūkio ir investicijų strategiją bei viziją, planuojame ir ateityje nuosekliai propaguoti Lietuvos verslo ir investavimo galimybes svarbiausiose pasaulio finansų ir verslo centruose. Jau žinome ir kito darbinio vizito į JAV programą. Gegužės mėnesį Lietuvos delegacija dalyvaus „Baltijos–Amerikos“ verslo forume“, – sakė Premjeras A. Kubilius.
Lietuvos IT kompanijų vadovai sveikina Vyriausybės vadovo siekius ir pastangas solidžiuose verslo forumuose ir susitikimuose pristatyti mūsų šalies IT srities pasiekimus, galimybes ir perspektyvas. „Labai svarbu, kad ši Vyriausybė turi ambicingą IT ir aukštųjų technologijų srities vystymo strategiją ir viziją bei patraukliai ją pristato potencialiems investuotojams, solidiems IT rinkų dalyviams“, – po susitikimo žurnalistams sakė Mindaugas Glodas, „Microsoft Lietuva“ vadovas.
Vizito JAV metu yra numatyti Premjero susitikimai su aukštųjų informacijų technologijų įmonių „Franklin Templeton“ „Oracle“, CISCO“, „HP“, Accel Partners, IBM, Barclay Capital, kitų kompanijų vadovais. Premjeras lankysis Tarptautiniame Respublikonų institute, Stanfordo Universiteto Verslo mokykloje skaitys paskaitą.
Taip pat planuojami Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus susitikimai su JAV Iždo sekretorium Timothy Geithneriu, Komercijos sekretoriumi Gary Locke‘u, Tarptautinio valiutos fondo vadovais, Senatoriumi Richardu Durbinu, JAV Federalinės rezervų sistemos pirmininku Benu Bernanke, JAV lietuvių bendruomenės atstovais, dalyvavimas Maldos pusryčiuose.
Į Vilnių Ministras Pirmininkas grįš vasario 6 d., šeštadienį. Vizito metu Ministrą Pirmininką pavaduos energetikos ministras Arvydas Sekmokas – sausio 31d., vasario 1 d. ir vasario 4-6 d., o vasario 2-3 d. – Ministrą Pirmininką pavaduos socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.
Jungtinės Amerikos Valstijos į Lietuvos ekonomiką ir ūkį yra investavusios 902,1 mln.Lt (261,5 mln. eurų). JAV užima 12 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje dydį.
2009 m. I pusmetį Lietuvos eksportas į JAV sudarė 590,5 mln. litų (171,2 mln. eurų) ir sudarė 3,1 proc. bendro Lietuvos eksporto. 2009 m. I pusmetį Lietuva iš JAV importavo už 249,7 mln. litų (60,5 mln. eurų) ir tai sudarė 1,2 proc. bendro Lietuvos importo.
2009 m. I pusmetį Lietuvos ir JAV prekybos apyvarta buvo 840,2 mln. litų (243,5 mln. eurų). Lietuvos prekybos balansas su JAV buvo teigiamas ir sudarė 340,8 mln. litų (98,8 mln. eurų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *