Premjeras A. Kubilius: sutariame su Prezidente dėl prioritetinių darbų sąrašų

pagal | 2010-01-21

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“, išreiškė apgailestavimą dėl susidariusios padėties, kai Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė negalinti toliau dirbti su užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku, kuris, Premjero įsitikinimu, yra patyręs profesionalas. „Koalicija turi atsižvelgti į tokią Prezidentės poziciją. Ministro atsistatydinimo pareiškimą, kurį jis man artimiausiu metu įteiks ir bendrą susiklosčiusią situaciją aptarsiu su TS–LKD partijos vadovybe, kuri yra delegavusi ministrą V. Ušacką ir turės apsispręsti dėl tolesnių veiksmų“, – sakė Ministras Pirmininkas. Premjeras pažymėjo, kad susitikimo su Prezidente metu kandidatūros į užsienio reikalų ministrus nebuvo svarstomos.

Dėl Prezidentės pastabos, jog iš Vyriausybės ji laukianti daugiau darbų nei kalbų – Premjero manymu, ši Vyriausybė, lyginant su kitomis Vyriausybėmis, kaip tik turi vieną trūkumą, jog kartais per mažai kalba ir aiškina savo darbus. Premjeras pažymėjo, kad pirmadienį Vyriausybei susitikus su Prezidente ir aptarus prioritetinius šių metų Vyriausybės darbus, tarp Vyriausybės ir Prezidentės pateiktų darbų sąrašų esminių skirtumų nebuvo.
Klausiamas dėl valdančios koalicijos plėtimo planų, kviečiant prisijungti „Vienos Lietuvos“ frakciją Premjeras pažymėjo, kad tai priklauso nuo būsimo frakcijos pagrindu kuriamos naujos partijos steigimo suvažiavimo sprendimo, nes kartais šios frakcijos vadovų pareiškimai sukeldavo abejonių, ar ji yra pasiruošusi konstruktyviai dirbti su dabartine koalicija.
Klausiamas apie opozicijos telkimąsi, bandymus kurti bendrą alternatyvią programą Premjeras įvertino tai kaip natūralų ir sveiką dalyką, kai opozicija bando ieškoti konstruktyvesnio savo veikimo.
Paklaustas apie tai, ko tikisi ir siekia Vyriausybė, nusprendusi premijuoti už vertingą informaciją apie ekonominius, korupcinius nusikaltimus, Premjeras pažymėjo, kad Vyriausybė siekia intensyvesnės kovos su korupcija ir jos prevencijos, tai vienas svarbiausių šios Vyriausybės prioritetų, todėl ieškoma ir naujų, aštrių ir modernių instrumentų. Jų, teigia Premjeras, bus ieškoma ir kovojant su politine korupcija (neskaidriu partijų finansavimu ir pan.).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *