Poliniai pamatai – lengvas kelias link svajonių statinio

pagal | 2020-02-11

terasa

Kiekvienas iš mūsų dažnai pagalvojame, kaip būtų gerai padaryti vieną ar kitą, tačiau dažniausiai dėl vienokių ar kitokių priežasčių galvoje gimusios idėjos taip ir lieka neįgyvendintos. Kyla elementarus klausimas: kodėl taip nutinka? Galimi atsakymai būtų šie: trūksta ryžto, informacijos stoka, finansinių išteklių nebuvimas ir kt. Taip yra ir su statiniais. Kiekvienas iš mūsų pasvajojame apie savo nuosavą namelį, pavėsinę, šiltnamį ar lauko terasą, bet svajonės taip ir lieka svajonėmis todėl, kad trūksta postūmio įveikti aukščiau įvardintas priežastis.

Sunkiausia yra pradžia, na, ir sunkiausia ji yra todėl, kad pradžioje visų pirma kyla klausimas nuo ko viską vertėtų pradėti. Šiame straipsnyje bendrais bruožais aptarsime lengvo statinio pamatų įrengimo principus, nes kiekvienas iš mūsų – kaip toje patarlėje sakoma – visų pirma privalo pasodinti medį, o visų antra privalo pastatyti namą arba, kaip šiuo atveju labiau tiktų sakyti – kiekvienas iš mūsų pirmiausia turi pradėti nuo pamatų, nes tik juos įrengus bus galima statyti namą, pavėsinę ar savo išsvajotąją lauko terasą. Taigi, savo svajones pradėkime įgyvendinti nuo pamatų.

Pamatai būna kelių tipų:

  • Išlieti iš betono ištisiniai pamatai yra skirti sunkiems statiniams, pavyzdžiui, pastatytiems iš pilnavidurių plytų ar cementinių blokelių.
  • Pagaminti iš medienos ar metalo cilindriniai pamatai, arba dar vadinami poliais, yra skirti lengviems statiniams, pvz., mediniams karkasiniams namams, pavėsinėms ar terasoms.

Šiame straipsnyje aptarsime polinius pamatus

Į žemę įleisti poliai yra viena iš seniausių ir populiariausių pamatų rūšių ir yra plačiai naudojama iki šiol. Giliai įleisti į žemę, šie pamatai pastatus gelbėja nuo potvynių, įšalo išėjimo ar drėgmės. Seniau poliams naudodavo tik medinius tašus. Kad įkasti į žemę ilgiau tarnautų, jie būdavo gaminami iš ąžuolo, apdeginami ugnyje, vėliau smalinami ar impregnuojami specialiais impregnantais. Šiandien pamatų rinkoje šiems mediniams poliams atsirado alternatyva. Tai metaliniai sraigtiniai poliai. Tai naujos kartos, šių dienų statybos keliamus reikalavimus atitinkanti nauja pamatų technologija.

Sraigtiniai poliai yra gaminami iš metalo, o jų kraštinėse yra išlieti sriegiai. Sriegiai yra reikalingi tam, kad šiuos polius būtų galima įsukti į žemę. Sraigtiniai poliai yra padengti cinku, todėl jie yra ilgaamžiai. Kadangi jie pagaminti iš metalo, be abejo – yra ir labai tvirti. Šiuos pamatus į žemę galima įsukti per kelias minutes. Tinkamiausias gruntas yra juodžemis, smėlis, molis ar žvyras, bet taip pat neretais atvejais jie yra eksploatuojami net akmeningose vietovėse. Poliai įsukami į vieno metro gylį, todėl įšalo išėjimas jiems nebaisus. Taip pat juos galima į žemę sriegti net esant įšalui.

Įrengti šiuos pamatus yra labai paprasta, nes nereikia nieko kasti ar betonuoti. Tiesiog pasirinktoje vietoje specialiu gręžtuvu įsukame sraigtinį polių ir jis jau paruoštas būsimai statybai. Polių viršuje būna iš anksto paruoštos skylutės varžtams, todėl vos susukus juos į žemę, prie jų iš karto galima tvirtinti svorį išlyginančias sijas, o ant šių – tolimesnes konstrukcijos dalis. Todėl šiuolaikiškų statybų šūkis galėtų būti: nekasame, nebetonuojame, tiesiog susukame ir nieko nelaukdami statome!

Daugiau informacijos apie sraigtinius polius galima rasti apsilankius: https://www.mdsterasos.lt/sraigtiniu-pamatu-irengimas/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *