Policijos darbo mobilizavimui – modernios technologijos

pagal | 2010-01-29

700 policijos patrulių ekipažų 2010 metais jau valdomi pažangiomis mobilaus stebėjimo ir komunikacijos technologijomis.

Prie modernizuojamos policijos pajėgų valdymo sistemos prisijungus Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos, sukurta vieninga pajėgų valdymo sistema, leidžianti užtikrinti sklandesnį ir operatyvesnį pareigūnų darbą. Sistema taip pat užtikrina galimybę valdyti ir 100 Valstybės sienos apsaugos tarnybos automobilių.

„Svarbiausia, kad pagaliau buvo sukurta iš tikrųjų mobili darbo vieta, o pajėgas valdančiam pareigūnui nebereikės klausti kiekvieno ekipažo, kur jie yra, koks jų veiklos statusas. Nuo šiol darbas organizuojamas automatizuotų įrankių pagalba”, – pasakoja policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis. Jo teigimu, gausu ir kitų vieningos pajėgų valdymo sistemos privalumų, kuriais skirtingose situacijose gali naudotis pareigūnai, vykdydami funkcijas.

Projektą įgyvendinusios įmonės „Sisneta” atstovas Paulius Auškalnis teigia, kad tiek programinė įranga, tiek automobiliuose įdiegti kompiuteriai ir telemetrinė įranga pastebimai keičia Lietuvos policijos pareigūnų kasdienybę. Pareigūnai gali labiau koncentruotis ties savo tiesioginiu darbu, palikdami valdymo ir komunikacijos specifiką pažangioms ir galingoms technologijoms.

Pasak projekto kūrėjų, dideliu našumu pasižymintys IBM X4 architektūros daugiaprocesoriniai serveriai užtikrins operatyvų ir nenutrūkstamą programinės įrangos darbą, o „IBM Lietuva” duomenų saugojimo technologijos yra pritaikytos tokių sudėtingų struktūrų kaip policija darbo dinamikai.

Didesnis technologinis pajėgumas leis pareigūnams čia pat, automobilio kompiuteryje, patikrinti asmens arba transporto priemonės duomenis – negaištant laiko patiems ir nesudarant nepatogumų piliečiams.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis įsitikinęs, kad įdiegus modernias technologijas, sutrumpės reagavimo į įvykius laikas, taip pat bus užtikrinta Kaliningrado tranzito kontrolė ir sustiprintas išorinės Europos Sąjungos sienos saugumas.

Projektas įgyvendinamas Europos Sąjungos Išorės sienų fondo lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *