Organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai nustatė asmenis, pagrobusius ikonų kolekciją

pagal | 2010-01-26

Lietuvos kriminalinės policijos biure tiriamas didelį atgarsį visuomenėje sukėlęs nusikaltimas, kuomet 2008 m. spalio 10 d. rytą, panašią į specialiųjų tarnybų uniformą vilkintys plėšikai, Vilniuje pagrobė didelės istorinės ir kultūrinės vertės ikonų kolekciją, juvelyrinius dirbinius, porcelianinius ir sidabrinius indus, grynuosius pinigus ir šaunamąjį ginklą.

Ikiteisminį tyrimą buvo pavesta atlikti Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padaliniams.

Operatyvinėmis ir procesinėmis priemonėmis Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai nustatė organizuotą asmenų grupę, įtariamą šio nusikaltimo padarymu. Tyrimo metu minėtų asmenų atžvilgiu buvo taikytos procesinės prievartos priemonės, kurias atliekant nustatyta, kad asmenys veikė tarptautiniu mastu. Po profesionaliai atlikto nusikaltimą padariusių asmenų stebėjimo ir kontrolės, asmenys buvo sulaikyti, jiems paskirtos kardomosios priemonės. Atliekant tolimesnius operatyvinius bei ikiteisminio tyrimo veiksmus, nustatinėjama, ar įtariamieji nėra padarę Lietuvoje ir daugiau panašių nusikaltimų. Taip pat, atlikus kratas Lietuvoje bei užsienyje, buvo rasta dalis pagrobtų plėšimo metų vertybių.

Šiuo metu tyrimas atliekamas pagal LR BK 25 str. 3 d. ir 180 str. 3 d., 289 str., 146 str. 2 d., 254 str. 2 d., 181 str. 3 d., 189 str. 2 d. (dėl valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo, neteisėto laisvės atėmimo, plėšimo, šaunamojo ginklo ir šaudmenų pagrobimo, turto prievartavimo ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo).

Ikiteisminio tyrimo byloje nukentėjusysis pareiškė daugiau negu 50 mln. litų civilinį ieškinį.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *