Nutraukiamas vilkų medžioklės sezonas

pagal | 2010-01-12

Vakar aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas pasirašė įsakymą, kad nutraukiamas vilkų medžiojimas šiuo, 2009-2010 m., medžioklės sezonu, kadangi jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas vilkų skaičius.

Lietuvoje vilkus leidžiama medžioti nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 1 d., tačiau jų medžioklė gali būti nutraukta anksčiau, jeigu išnaudojamas nustatytas sumedžiojimo limitas. Per šį medžioklės sezoną buvo leista sumedžioti 40 vilkų. Penki iš jų sumedžioti genetiniams tyrimams rugsėjo-spalio mėnesiais pagal Aplinkos ministerijos išduotą leidimą. Mėginiai šiems tyrimams buvo paimti ir iš kitų sumedžiotų vilkų. Genetinius vilkų populiacijos tyrimus pagal sutartį su Aplinkos ministerija atlieka Vilniaus universiteto Ekologijos institutas.

Anksčiau nutrauktas vilkų medžiojimas – jokia naujiena. Ankstesniais sezonais jis taip pat buvo nutraukiamas sausio viduryje, tačiau tuomet sumedžiojimo limitas buvo mažesnis (per 2007-2008 m. sezoną leista sumedžioti 20 vilkų, 2008-2009 m. sezoną – 30 vilkų).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *