Nusikalstamumo lygis šalyje išlieka aukštas

pagal | 2010-03-05

Didžiausia tvorų ir prieigos kontrolės gamintoja „Betafence“ pastebi, kad nusikalstamumo lygis Lietuvoje išlieka aukštas.

Informatikos ir ryšių departamento prie VRM statistininių ataskaitų duomenimis per 2009 metus Lietuvoje užregistruotos 83 273 nusikalstamos veikos, , t. y. 6,4 proc. daugiau negu per 2008 metus. Beveik pusę visų per 2009 m. užregistruotų nusikalstamų veikų sudarė vagystės. 2009 metais palyginti su 2008 metais, vagysčių padidėjo 3,0 proc. Policija užregistravo 92,6 proc. visų šalyje užregistruotų nusikalstamų veikų, o ištyrė 88,9 proc. visų teisėsaugos institucijų tirtų nusikalstamų veikų. Prognozuotina, kad valstybės ekonomikos ir finansų problemos ne tik didins nusikalstamumą, bet ir sumažins teisėsaugos institucijų galimybes jį kontroliuoti.

„Pirmiausia, savo turto saugumu turėtume pasirūpinti patys. Jeigu tik leidžia galimybės, gyventojai turėtų naudotis visomis įmanomomis apsaugos priemonėmis. Taip pat reikėtų atminti, kad kartais net paprasčiausios apsaugos priemonės, nereikalaujančios didelių investicijų, atsiperka su kaupu. Juk nėra sunku, išvykstant ilgesniam laikui, paprašyti kaimynų prižiūrėti butą, grįžtant namo vengti tamsių, neapšviestų gatvių, nepalikti vertingų daiktų automobiliuose. Reikėtų būti budresniems, nes pasitaiko atvejų, kuomet išeinant iš namų neuždaromi langai, neužrakinamos durys ar neįjungiama bute įrengta signalizacija,“ – situaciją komentuoja Policijos departamento atstovė spaudai Lina Nemeikaitė.

Policija nuolat stengiasi, kad gyventojų turtas netaptų sukčių ar plėšikų grobiu. Palaikydami glaudžius ryšius su teisėsaugos institucijomis, artimai bendraudami su kaimynais, patys būdami budrūs, gyventojai išvengtų daugelio nusikaltimų ir atbaidytų piktavalius asmenis nuo negerų ketinimų. Policijai svarbu, kad žmonės pasitikėtų ja – padėdami policijai, kartu padėtų ir sau.

Apsaugos ir prieigos kontrolės specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad pirmiausia už savo saugumą yra atsakingi patys žmonės – reikėtų apgalvoti, kaip tinkamai pasirūpinti savo nuosavybės apsauga nuo vagysčių ar įsibrovimų. „Vien tik tvora negarantuoja apsaugos namams. Kad tvora būtų patikima apsaugos priemonė, reikia atkreipti dėmesį į keletą niuansų. Dažniausia priežastis, kodėl net ir aptverti namai nėra saugūs – pasirenkama netinkama tvora. Svarbus yra tvoros aukštis, kuris turėtų būti 3 – 6 metrai, tankus tinklelis, į kurį neitų įstatyti pėdos ir užlipti tvora į viršų. Taip pat patartina, kad tvoros tinklelis būtų permatomas – tai leis lengviau pastebėti įsilaužėlį,“ – teigia „Betafence“ atstovas Baltijos šalyse Audrius Bartaška.

„Betafence“ yra pasaulyje gerai žinoma ir pripažinta aptvėrimo sistemų gamybos lyderė, rinkoje esanti jau 125 metus. Bendrovės gaminamos aptvėrimo sistemos išsiskiria aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu ir yra plačiai naudojamos tiek didelės rizikos teritorijų aptvėrimui, tiek pramoninių, viešų ar privačių erdvių apsaugojimui. Šiemet bendrovė planuoja vykdyti projektą, kuriuo sieks išsiaiškinti bendrąją saugumo situaciją Lietuvos mokyklose bei suformuoti saugios mokyklos idėją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *