Nupuoštos eglaitės netrukus šildys gyventojų būstus

pagal | 2010-01-22

Per Aplinkos ministerijos globotą akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“, kuri vyko nuo sausio 6-osios iki 14 dienos, surinktos nupuoštos eglutės netrukus virs ekologišku biokuru, kuris šildys gyventojų būstus. „Šiemetinės akcijos rezultatai rodo, – sakė aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis, – kad ją reikėtų plėtoti visoje šalyje. Tikimės, kad kitąmet prie jos prisijungs dar daugiau Lietuvos miestų.“

Akcijos „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“, kurią jau ketvirtus metus organizavo Lietuvos biomasės energetikos asociacija „LITBIOMA“ ir komunalinių paslaugų ir ekologijos verslo bendrovė „Ecoservice“, tikslas – nupuoštas eglaites panaudoti biokurui gaminti ir juo šildyti gyventojų būstus. Akcijos lipdukais pažymėti „Ecoservice“ konteineriai buvo pastatyti prie didžiųjų prekybos tinklų ir daugiabučių namų kiemuose Vilniuje, Klaipėdoje, Varėnoje, Širvintose, Šilutėje, Varėnoje, Trakuose ir Lentvaryje.

Daugiausia eglaičių surinko vilniečiai. Praėjusiais metais jie sunešė 6 tonas, o šiemet – net 12 tonų. Širvintose, kaip ir pernai, surinkta viena tona, Trakuose ir Varėnoje – irgi beveik po toną, Šilutėje – dvi, o Klaipėdoje – 6 tonos nupuoštų eglaičių. Šios surinktos žaliaskarės bus susmulkintos biokuro gamybos ir ekologijos verslo įmonės „Bionovus“ aikštelėje, kur iš jų bus pagamintas ekologiškas biokuras. Juo bus šildomi gyventojų būstai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *