Naujasis Konkurencijos tarybos vadovas įpareigotas griežtinti kartelinių susitarimų kontrolę

pagal | 2010-01-08

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos pirmininku paskirtas šios tarybos narys, ekonomikos mokslų daktaras Jonas Rasimas.

Prezidentė įpareigojo naująjį vadovą sustiprinti ir pertvarkyti Konkurencijos tarybą taip, kad institucija būtų pajėgi kovoti su karteliniais bei monopoliniais susitarimais ir visose šalies ūkio šakose užtikrintų sąžiningos konkurencijos sąlygas.

„Konkurencijos tarybos gebėjimas užtikrinti sąžiningą konkurenciją yra gyvybiškai svarbus visiems Lietuvos gyventojams. Ši institucija turi ne tik ieškoti ir bausti kartelinių susitarimų dalyvius, bet ir užkirsti kelią draudžiamiems susitarimams. Konkurencijos taryba taip pat turi kuo anksčiau įsitraukti į rengiamų teisės aktų projektų nagrinėjimą ir svarstymą. Įstatymai neturi kurti kliūčių konkurencijai”,- per pokalbį su naujuoju Konkurencijos tarybos vadovu akcentavo šalies vadovė.

Prezidentė paragino naująjį Konkurencijos tarybos vadovą ypatingą dėmesį skirti griežtesnei draudžiamų susitarimų kontrolei ne tik transporto, farmacijos, bet ir energetikos bei mažmeninės prekybos srityse.

Prezidentės spaudos tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *