Naujas žurnalo „Lietuvos scena” numeris 2012

pagal | 2012-04-06

Tik ką pasirodęs naujausias žurnalo „Lietuvos scena“ numeris siūlo pluoštą straipsnių supažindinančių su Lietuvos dramos ir muzikos scenos naujienomis bei istorija. Žurnalo pradžioje – naujo, 2011 m. lapkričio 28 d. įvykusiame Lietuvos teatro sąjungos suvažiavime išrinkto sąjungos pirmininko – Ramučio Rimeikio interviu „Neleiskime savęs nugrūsti į kultūros pakraščius”. Atsakydamas į “Lietuvos scenos” klausimus R. Rimeikis įvardijo svarbiausius savo būsimos veiklos darbus: šiais metais numatytus skelbti konkursus, planuojamą iniciatyvią Teatro senjorų veiklą, aktorių kūrybos vakarus, žurnalo „Lietuvos scena“ leidybą, o taip pat išsako savo mintis apie nacionalinio teatro kūrybines problemas.

Petro Bielskio straipsnyje „Priešas, kurio niekas nemato” aptariama režisieriaus Jono Vaitkaus režisūrinė idėja Henriko Ibseno spektaklyje „Visuomenės priešas“. Pristatydamas ryškiausius spaudos pasisakymus, autorius kelia daug meninių, visuomeninių ir politinių klausimų, analizuoja kas yra visuomenė ir kaip ją , o kartu ir meno pasaulį įtakoja politiniai ir finansiniai interesai. Autoriaus teigimu -režisūra pirmiausia yra pasaulėžiūra.
Lietuvos teatro pedagogikos skiltyje net keli intriguojantys istoriniai portretai: Aleksandro Guobio „Profesorė IRENA VAIŠYTĖ (1926–1994)“, ir Regimanto Vilkaičio „Valerijai Vaitkevičiūtei atminti (1929-2011)“. Straispniuose atskleidžiamas dviejų žymių Lietuvos teatro pedagogių gyvenimas ir svarbiausi darbai, greta to ir gan įtemptas jų santykis su to meto aplinka, kolegomis.

Numerio naujiena – rubrika „Kartos“. Šį kartą joje publikuojami Klaipėdos muzikinio teatro solisčių portretai, juos parengė Nijolė Jačėnienė. Apie savo teatrą, šiais metais švenčiantį veiklos 25-metį, ir gyvenimą teatre pasakoja Jadvyga Grikšienė atstovaujanti pirmajai teatro solistų dainininkų kartai, ir Judita Butkytė žengianti pirmuosius žingsnius profesionalioje Muzikinio teatro scenoje.

„Portretų” galerijoje šį kartą muzikai – Kauno muzikinio teatro vyriausias dirigentas Julius Geniušas (“Dirigentas , įsimylėjęs džiazą”, aut. A. Mikelevičiūtė) ir buvusi oepros solistė Regina Tumalevičiūtė („Scenoje ir už jos”).
Numeryje tradiciškai apžvelgiamos naujos knygos apie teatrą, prisimenami mus palikę teatralai, sveikinami jubilijatai.

Žurnalą „Lietuvos scena“ galima užsiprenumeruoti kiekviename „Lietuvos pašte” arba Teatro sąjungoje, adresu Teatro g. 8, Vilniuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *