Mamonov koncertas Lietuvoje 2011

pagal | 2011-08-31

60 – dešimtmečio išvakarėse Petr Mamonov vėl sugrįžta su gyvais pasirodymais, įtraukiant į programą keletą naujų dainų.

Didis koncertas su didžiu Artistu! Tik taip galima charakterizuoti laukiantį Vienintelį nepakartojamo Aktoriaus, Roko muzikanto, Artisto ir … Asmenybės Petr Mamonov (grupės “Zvuki MU” lyderį, pagrindinių vaidmenų atlikėją filmuose „Taksi – bliuz“, „Ostrov“, „Car“..) pasirodymą, kuris įvyks rugsėjo 20 dieną, 19 valandą, Vilniaus kultūros rūmuose prie Vidaus reikalų ministerijos (Žirmūnų g. 1E).

Programą pavadinimu „Mne – 60″ sudaro visi geriausi ir mylimiausi kada nors sukurti Petr Mamonov kūriniai! Mažiausiai 2 valandos laimės – toks unikalus koncertas laukia visų ir praleisti jį būtų nuodėmė, ypač, kai pats muzikantas ir jo komanda ypatingai ruošiasi jam. Jau užsakyta ir speciali scenografija, ekranai, projektoriai, moderniausia garso ir apšvietimo technika… !

Prieš pasirodymą Vilniuje, muzikantai turėjo koncertą Maskvoje, ir štai, atsiliepimai apie jį:

Petr Mamonov klube „B2“ sugrojo programą, kuri buvo žinoma klausytojams kaip „Davnenko my tebia ne videli“, vėliau – kaip „Sovsem nedavno – i opiat“. 2008 m. artėjant kūrybiniam veiklos 25-mečiui buvo sukurta nauja programa, kuri vėl atgaivino senas dainas, tiksliau, “Zvukov Mu” laikotarpį. Publika liko sužavėta. Be abejo, tai buvo tai, ko iš jo nelaukė, kad ir kiek jis ieškojo kažko „absurdo“ teatre ir kiek ašarų išliejo filmuose „Ostrov“ ir „Car“.

„Prabuvau aš 5 val. ryto..” – Petr Mamonov pradeda nuo “Šuba – duba bliuza”, po to groja “Mucha – istočnik zarazy”. Visa tai vyksta dar pačioje koncerto pradžioje, dar net nepasisveikinus su publika. Tai yra jis iškart duoda tai, ko iš jo norima ir tikimasi.

Iš to, kaip jis elgiasi ant scenos neaišku, jaučia jis dešimtmečių naštą ar ne.

Šiais metais Petr Mamonov planuoja pastatyti naują spektaklį „Skazki bratej Grim“, kuriame jo partneris bus Denis Burgazliev. Kartu su juo Mamonov dirbo dar 90 – aisiais, pačiam pirmam savo sensacija tapusiam spektaklyje “Lysij briunet”. Taip pat laukia filmo „Šapito – šou“ premjera, kurio operatorius buvo Sergej Lobanov, kažkada paskyręs Petr Mamonov vaidmenį savo pirmajame pilnametražiniame filme „Pil“. Svarbu tai, kad naujojo Lobanov filmo operatoriumi tapo Petr Mamonov sūnus. Tai ypatinga atsakomybė ir kartu didelė garbė aktoriui, todėl jausmų ir Mamonovo charizmos tikrai netrūks. Bet visų svarbiausia, kad balandžio 14 d. Petr Mamonov sukanka 60 metų. Jokių jubiliejų šventimų kol kas nenusimato, aktorius atsisako duoti interviu ir filmavimų, todėl jo žmonai Olgai tenka po gabaliuką rinkti filmuotos medžiagos gabaliukus, kad būtų galima sukurti jubiliejinę programą apie šį didį Artistą.

Iš to, kaip jis elgiasi ant scenos neaišku, jaučia jis dešimtmečių naštą ar ne. Gracija niekur nedingus. Petr Nikolaevič išeina į sceną ir tik palietęs stygas puola ant vieno kelio prie stiprintuvo, kad sustiprintų garsą, po vėl netikėtai pakartoją tą patį. Menininkų metodas „Rusiškasis bliuzas“, rekomenduojantis akomponavimą dvejais akordais elektrine gitara taip pat nenutyla. Praktiškai nekeičiant ritmo ir harmonijos, Petr Mamonov atlieka kelias visiškai naujas dainas, kurių pradžias ir pabaigas sunku atskirti. Jie gali būti priskirti bet kuriam kūrybiniam laikotarpiui, tačiau jis pristato ją kaip visai naują, prieš kelias dienas parašytą dainą – „Ty i ja“. Ir tada jau – „Serij golub“ ir „Velikoje molčianije vagona metro“.

Kaip graži tradicija tapo tai, kad koncerto viduryje Petr Mamonov keičia pasirodymo pobūdį ir pereina prie „pokalbių“ žanro. „Zakoriučkach“ ironija ir filosofiniai aforizmai jau išleisti mažoje knygutėje ir įgijo formą kaip trumpi posakiai „Našem radio“ programoje, kurioje Petr Mamonov pristatomas kaip šiuolaikinis artistas, tarp Larošfliuko ar Kozmy Prutkovo, arba kaip jau arčiau formato ar klasiko, kaip Žvanečkis ar Žadorovas. Taip pat labai tinkamas pavyzdys: artistas perskaito lapą su tekstu ir metą į sceną. Visi tam jau pasiruošę, ir jei tai patinka, kodėl to nepakartojus visuose koncertuose. Šiam numeriui maestro Petr Mamonov visada liečia amžiaus temą: „Dlia liudej moih let“, „Vozrast ne zavicit ot količestva truda“.

Labiausiai stebina tai, kad klube „B2“ atliekama programa tapo reiškiniu, kuris visada sulaukia neįtikėtino anšlago ir publika klausydama ją „pakyla iki lubų“. Tai yra įvertinant tai, kad specialiai dėl to nieko nėra daroma, atsisakyta bendravimo su žiniasklaida, reklamuojama programa tik per pačius koncertus. Petr Mamonov yra didis Artistas, su kuriuo bendravimo kai kuriems žmonėm gyvybiškai reikia ir yra labai svarbu. Ir visai nesvarbu, reklamuojama visa tai yra, ar eina „iš lupų į lupas“.

Praėjus 45 minutėms nuo koncerto pradžios, žmonės vis ėjo ir ėjo, ir jiems niekas nepasakė, kad klube neliko nei vienos laisvos vietos, nei vieno laisvo ploto, kuriame galėtum klausytis Petr Mamonov. Žmonės ėjo, stovėjo šlapiom nugarom, kvėpavo drėgnu, dūmų pilnu oru ir ėjo lauk. Bet žurnalistas, stebėjęs visą šį koncertą, nematė nei vieno, kuris atsiimtų pinigus už bilietą. Panašu į tai, kad bent apsilankymas Petr Mamonov koncerte jiems suteikė malonumą.

Primename, kad bilietai į vienintelį Petr Mamonov koncertą, įvyksiantį rugsėjo 20 d. 19 val., Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus kultūros rūmuose (Vilnius, Žirmūnų g. 1E) galima įsigyti visose BILIETAI.LT kasose. Informacija dėl bilietų užsakomų ir bendradarbiavimo: +370 653 62193.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *