Lietuvos turizmo informacijos centrai užsienyje kartu su Lietuvos turizmo verslo atstovais stiprins turizmo produktų ir paslaugų konkurencingumą

pagal | 2010-03-05

Kovo 3 dieną Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos suorganizavo Lietuvos turizmo informacijos centrų užsienyje (TIC‘ų) susitikimą su Lietuvos turizmo verslo atstovais ir tarptautiniais ekspertais. Susitikimo tikslas – pristatyti Lietuvos prioritetinių turizmo rinkų specifiką ir poreikius, pasidalinti ekspertų žiniomis, pristatyti svarbiausius TIC‘ų planuojamus 2010 metų rinkodaros projektus ir aptarti bendradarbiavimo galimybes kartu su Lietuvos turizmo verslo atstovais. Turizmo departamentas šį renginį organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės.

„Remiantis Pasaulio banko rekomendacijomis, ateinančiais metais svarbiausiais uždaviniais tampa: strateginis planavimas, viešo ir privataus sektoriaus partnerystė bei konkurencingumo stiprinimas“, – sveikindama renginio dalyvius sakė Valstybinio turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė. Departamento vadovės teigimu, užsienyje veikiančių TIC‘ų susitikimas su Lietuvos turizmo verslo atstovais yra labai svarbus, nes tai padės sukurti naujus, konkurencingus turizmo produktus ir paslaugas prioritetinėse Lietuvos turizmo rinkose.

Pasak Departamento vadovės, praėję metai buvo pilni iššūkių ir išbandymų. „Nepaisant sudėtingų sąlygų, TIC‘ų veiklos rezultatai šiais metais pranoko daugelio lūkesčius, o tai yra įrodymas jų profesionalumo ir įdirbio kiekvienoje rinkoje“, – teigė Valstybinio turizmo departamento vadovė N.Kliokienė. 2009 metais aštuoni Lietuvos TIC‘ai užsienio šalyse (Vokietijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Ispanjoje ir Italijoje) pristatė Lietuvos turizmo paslaugas 29-se tarptautinėse ir regioninėse turizmo parodose, dalyvavo 79-se reklaminiuose projektuose, kurių bendra auditorija viršija 32 milijonus. Kartu su turizmo verslo atstovais TIC‘ai dalyvavo 21-je verslo misijoje, suteikė informacinę pagalbą ir konsultacijas 1348 užsienio bei 480 Lietuvos turizmo verslo atstovams. 2009 metais TIC‘ų interneto svetainėse lankėsi virš 0,6 mln. vartotojų. Pernai metais užsienio spaudoje pasirodė virš 600 straipsnių, pristatančių Lietuvą ir turizmo galimybes šalyje.

Po susitikimo Lietuvos turizmo verslo ir savivaldybių atstovai išreiškė padėką renginio organizatoriams. Kelionių organizatoriaus „Balturas“ generalinė direktorė Irena Achonen džiaugėsi, kad visą dieną trukęs renginys buvo tikrai naudingas, o laikas, praleistas renginyje, buvo turiningas. Turizmo agentūros „Senamiesčio gidas“ direktorius Reginaldas Teišerskis dėkojo TIC‘ų vadovams už deramą atstovavimą Lietuvai ir pastangas stiprinant šalies įvaizdį. Tikimasi, kad šis renginys sustiprins Lietuvos turizmo verslo atstovų, Valstybinio turizmo departamento ir užsienyje veikiančių Lietuvos TIC‘ų bendradarbiavimą, įkvėps naujiems projektams ir paskatins kartu ieškoti būdų, kaip sudominti užsienio keliautojus ir didinti atvykstamojo turizmo apimtis Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *