Lietuvos televizijų kultūra

pagal | 2010-08-31

Televizija žmogui jau gan senokai tapo draugu ar šeimos nariu. Televizija diktuoja madas, nusako populiarumo veiksnius. O žmogui, ypatingai jaunimai šie faktoriai yra labai svarbūs, todėl ir televizijos įtaka besiformuojančiai asmenybei yra labai didelė.

Žmogus iš prigimties nori būti populiarus. Nori priklausyti kokiai nors bendruomenei, nori pritapti, nori būti reikalingi.

Tad televizija iš dalies įtakoja asmenybės vystymąsi, formuoja piliečio kultūrą. Kokia yra Lietuvos televizijų transliuojama kultūra? Tobulos išvaizdos aukštinimas, daug keiksmažodžių, pasityčiojimai vieni iš kitų. Tokio lygio „kultūrą” Lietuvos komercinės televizijos bruka mūsų visuomenei. Kokios tokios kultūros propogavimo pasekmės nesunku pamatyti. Jaunimo bendravimo kultūra pasibaisėtina. Nepagarba suaugusiems, pareigų neturėjimas, laisvas gyvenimas. Ir kuo toliau tuo jaunimo kultūros lygis tik prastėja.

Spaudos laisvės negalima varžyti, tačiau ar nereikėtų cenzūruoti tam tikrų televizijos laidų? Juk tam tikros pramoginės laidos su informacijos sklaida ir visuomenės švietimu neturi nieko bendro, netgi priešingai, daro neigiamą įtaką jaunimui.

Kviečiame prisijungti prie šios diskusijos. Išsakykite savo nuomonę šiuo klausimu naujienos komentaruose.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *