Lietuvos mokslo ir studijų reformos patirtis – permainas planuojantiems kraštams

pagal | 2010-01-21

Azerbaidžanas ketina sekti Lietuvos mokslo ir studijų pertvarkos pavyzdžiu. Neseniai Baku viešėjusį švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių Pasaulio bankas buvo pakvietęs eksperto misijai – pristatyti aukštojo mokslo reformos patirtį. Kartu su ministru Azerbaidžane lankęsi Kauno medicinos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoriai supažindino su konkrečiomis studijų proceso permainomis, naujos finansavimo sistemos pagrindais.

Pasak ministro G.Steponavičiaus, Lietuvos reformos patirtis sulaukė didelio susidomėjimo. Planuojama, kad netolimoje ateityje į Lietuvą atvyks Azerbaidžano akademinės bendruomenės ir valdžios atstovų delegacija iš arčiau pamatyti, kaip tvarkosi aukštosios mokyklos, kaip organizuojamos studijos, kokios galimybės mokslui veriasi, pradėjus veikti mokslo, studijų ir verslo slėniams.

Azerbaidžano ir Lietuvos ministrai sutarė pradėti rengti dvišalio bendradarbiavimo sutartį mokslo ir studijų srityje. Universitetų vadovai svarstys galimybes priimti mokytis studentų iš Azerbaidžano aukštųjų mokyklų.

Pasaulio bankas, įvertinęs Lietuvos ryžtą vykdant sisteminę mokslo ir studijų struktūros pertvarką, efektyviai naudoti ES struktūrinių fondų lėšas, kviečia Lietuvą skleisti šią patirtį tose šalyse, kurios siekia reformuoti aukštąjį mokslą.

Lietuvos atstovai su patirties skleidimo misija buvo pakviesta į tarptautinę konferenciją Juodkalnijoje. Vilniuje lankėsi Albanijos aukštojo mokslo ministras su delegacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *