Lietuvos karines jūrų pajėgas papildys naujas patrulinis laivas

pagal | 2010-01-13

Šių metų sausio pabaigoje Lietuvos karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilę papildys dar vienas daugiafunkcinis „Flyvefisken”/Standart Flex 300″ klasės patrulinis laivas, kurį Lietuvos kariuomenė įsigijo iš Danijos karinių jūrų pajėgų.

Šiuo metu 25 Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariai, sudarantys naujojo laivo P14 įgulą, vadovaujami kapitono leitenanto Jono Vyšniausko, yra išvykę į Daniją, kur vykdo laivo perėmimo darbus. Kariai iš savo kolegų Danijoje perims laivo, jo ginkluotės, įrangos ir technikos aptarnavimo, taip pat laivo panaudojimo galimybių patirtį. Laivo įgulos pasiruošimas valdyti laivo techniką ir įrangą bus tikrinamas kasdien per įvairius mokymus, vyksiančius tiek prie krantinės, tiek jūroje.

Planuojama, kad sausio pabaigoje laive P14 bus iškelta Lietuvos karinių jūrų pajėgų vėliava ir netrukus po to naujasis Karinių jūrų pajėgų laivas švartuosis prie Karo laivų flotilės krantinės.

Laivas P14 – jau trečias tokio tipo laivas, kurį įsigijo Lietuvos karinės jūrų pajėgos. Pirmieji du šios klasės patruliniai laivai P11 „Žemaitis” ir P12 „Dzūkas” Lietuvai buvo perduoti atitinkamai 2008 m. gegužę ir 2009 m. sausį. Abu laivai šiuo metu sėkmingai vykdo jiems pavestas patruliavimo jūroje, paieškos ir gelbėjimo bei kitas užduotis. Laivo P14 perėmimu bus užbaigtas dar 2007 metų pradžioje pradėtas apie 30 milijonų litų vertės projektas.

Laivo P14 inauguracijos ir vardo suteikimo ceremoniją planuojama surengti Klaipėdoje kovo mėnesį.

***

„Flyvefisken” („Žuvis skraiduolė”) arba „Standart Flex 300″ klasės patrulinių laivų techniniai duomenys:

Vandens talpa

450 t.

Laivo ilgis

54,00 m

Laivo plotis

9,00 m

Grimzlė

2,60 m

Įgula

20 – 30 žmonių, priklausomai nuo vykdomos užduoties

Pagrindiniai varikliai

2 vnt. MTU dyzelinių variklių po 5440 AG

Ginkluotė

76 mm pabūklas

Greitis

18 mazgų

Laivas pagamintas iš stiklo plasto (angl. – glass feeber) sluoksniuotos medžiagos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *