Lietuvos įmonių gerosios praktikos pavyzdžiai keliaus į Europą

pagal | 2010-02-01

Įmonės ir organizacijos kviečiamos dalyvauti konkurse, kuriame bus apdovanotos už išskirtinius pasiekimus skatinant saugių techninės priežiūros darbų valdymą. Konkurso laimėtojai bus pagerbti iškilmingame renginyje 2011 m. pavasarį, jiems bus įteikti specialūs sertifikatai, o jų gerosios praktikos istorijos kaip pavyzdiniai projektai keliaus po visą Europą.

Tai jau dešimtieji apdovanojimai Lietuvos įmonėms, kuriose jos įvertinamos už pasiekimus darbų saugos srityje. Šį konkursą, kaip ir ankstesniais metais, rengia Europos saugos ir sveikatos darbe agentūra (toliau – Agentūra) kartu su Valstybine darbo inspekcija.

Apdovanojimai bus teikiami dviejose kategorijose. Pirmoji – įmonėms, kuriose dirba mažiau nei 100 darbuotojų. Antroji – įmonėms, kuriose dirba 100 ar daugiau darbuotojų. Paraiškos priimamos iki šių metų rugsėjo 5 dienos. Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas ir paraiškų teikimą rasite VDI svetainėje.

Tikimasi, kad tokia iniciatyva paskatins ir kitas kompanijas kurti saugias ir sveikas darbo vietas, gerinti darbo sąlygas dirbantiesiems.

Šis konkursas – tai 2010-2011 metais Agentūros Europoje organizuojamos Saugios techninės priežiūros informacinės kampanijos dalis. Jos metu atkreipiamas dėmesys į techninės priežiūros svarbą, verslo bendrovės skatinamos užtikrinti ir kurti saugias darbo vietas, gerinti darbo sąlygas. Siekiant, kad sisteminė įranga, mašinos ir įrenginiai veiktų saugiai, skatinama nuolatinė jų priežiūra. Tikimasi, kad tokiu būdu bus užkirstas kelias nelaimingiems atsitikimams darbe, išvengta skaudžių nelaimių.

Kasmetinių Agentūros informacinių kampanijų tikslas – gerinti dirbančių žmonių sąlygas jų darbo vietose. Kaip Europoje, taip ir Lietuvoje šios kampanijos metu bus platinama informacinė ir vaizdinė medžiaga, rengiami seminarai darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais visiems norintiems darbdaviams.

Agentūros svetainėje galima susipažinti su personažo Napo demonstruojamais įvairių pavojų darbe ir jų neutralizavimo pavyzdžiais.

Anksčiau Agentūra yra organizavusi informacines kampanijas, skirtas streso, pavojingų medžiagų, triukšmo darbe, kaulų ir raumenų sistemos ligų prevencijos, jaunų asmenų darbo, saugių statybų, profesinės rizikos vertinimo temomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *