LIETUVOJE VYKS TRADICINĖ NEFORMALI EUROPOS IR ŠIAURĖS AMERIKOS TARPTAUTINĖS IR SAUGUMO POLITIKOS STRATEGŲ DISKUSIJA

pagal | 2010-01-12

Trakuose sausio 14-15 dienomis rengiamas neformalus Europos ir Šiaurės Amerikos tarptautinės ir saugumo politikos strategų – politikų, politologų, diplomatų ir analitikų – susitikimas, kuriame bus svarstomi Rytų ir Vakarų santykiai bei pagrindiniai strateginiai iššūkiai, kuriuos euroatlantinei bendruomenei teks spręsti 2010 metais.

Tradiciniu tapęs „Sniego susitikimas“ (Snow Meeting), pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko, sulaukė didelio ekspertų dėmesio.

„Tai yra neformalus susibūrimas, kurio metu formuluojamos idėjos ir pasiūlymai dėl ES ir NATO politikos Rusijos atžvilgiu, tolesnių Rytų kaimynystės perspektyvų ir NATO bei ES plėtros. Tokie renginiai padeda Lietuvai tapti intelektualinių idėjų ir iniciatyvų bendraautore ir įgyvendintoja”, – teigia ministras.

Šiemet į kvietimą dalyvauti atsiliepė 30 aukšto rango strategų iš Europos ir Šiaurės Amerikos. Tarp svečių yra Švedijos, Airijos, Vengrijos, Graikijos, Latvijos, Rumunijos, Moldovos užsienio reikalų ministrai, aukšti Europos Sąjungos institucijų pareigūnai, visuomenės nuomonės formuotojai, užsienio politikos analitikai, tarptautinių santykių tyrimų institutų mokslininkai iš Didžiosios Britanijos, JAV, Vokietijos , Estijos, Portugalijos ir Islandijos.

Sniego susitikime dalyvaus Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Audronius Ažubalis, Seimo nariai Juozas Olekas, Emanuelis Zingeris, Europos Parlamento narys Leonidas Donskis, politologai, diplomatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *