Lietuva skirs pirmąjį ambasadorių Indijoje

pagal | 2010-01-20

Šiandien Vyriausybė pritarė Petro Šimeliūno kandidatūrai ir teiks Prezidentei skirti jį ambasadoriumi Indijos Respublikoje.
P. Šimeliūnas Užsienio reikalų ministerijoje su dvejų metų pertrauka dirba nuo 1995 metų. 2000 m. diplomatas tapo Seimo Pirmininko patarėju, vėliau tais pačiais metais buvo pakviestas į užsienio reikalų ministro kabinetą, kuriame ministro referentu ir patarėju išdirbo iki 2003 metų.

2003-2007 m. P. Šimeliūnas buvo Lietuvos ambasados Prancūzijoje ministras patarėjas, 2007-2009 m. – Užsienio reikalų ministerijos Eksporto ir investicijų skatinimo departamento direktorius.
Šiuo metu P. Šimeliūnas eina Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento ambasadoriaus ypatingiems pavedimams pareigas.
P. Šimeliūno teigimu, svarbiausias jo uždavinys bus didinti Lietuvos eksportą į Indiją ir pritraukti kuo daugiau Indijos investicijų į Lietuvą.
P.Šimeliūnas būtų pirmasis Lietuvos ambasadorius Indijoje. Diplomatinius santykius su šia šalimi Lietuva užmezgė 1992 m. balandžio 27 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *