Klaipėdoje švartavosi naujasis Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas

pagal | 2010-02-01

Sausio 29 d. naujasis Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P14 su 25 karių įgula, vadovaujama kapitono leitenanto Jono Vyšniausko, prisišvartavo Karo ir kruizinių laivų terminale Klaipėdoje.

Laivą ir jo įgulą pasitiko Karinių jūrų pajėgų vadas jūrų kapitonas Olegas Mariničius ir karo laivų flotilės vadas komandoras Artūras Andriušaitis.

Laivas P14 – trečias tokio tipo Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas. Jam bus pavestos patruliavimo jūroje, paieškos ir gelbėjimo, kitos užduotys. Laivo inauguracijos ir vardo suteikimo ceremonija planuojama kovo 12 d. Laivas bus pavadintas „Aukštaičio“ vardu.

Sutartis tarp Lietuvos ir Danijos dėl trijų daugiafunkcinių „Flyvefisken“ („Žuvis skraiduolė“) arba „Standart Flex 300“ klasės patrulinių laivų pardavimo Lietuvai buvo pasirašyta 2007 m. balandžio mėnesį. Įsigyjamų laivų vertė – apie 30 milijonų litų.

Pirmieji du laivai P11 „Žemaitis“ ir P12 „Dzūkas“ Lietuvai perduoti 2008 m. gegužę ir 2009 m. sausį ir šiuo metu sėkmingai vykdo jiems pavestas patruliavimo jūroje, paieškos ir gelbėjimo bei kitas užduotis.

Laivas P14 prieš perdavimą buvo remontuojamas doke Korsioro uoste (Danija), kur buvo sumontuoti nauji pagrindiniai varikliai ir atlikta modernizacija. Visus šiuos darbus prižiūrėjo Lietuvos karinių pajėgų kariai.

Lietuvos įgula tarnybą laive P14 pradėjo šių metų pradžioje. Lietuvos kariai iš Danijos kolegų perėmė laivo, jo įrangos ir technikos aptarnavimo patirtį. Naujosios laivo P14 įgulos pasiruošimas valdyti laivo techniką ir įrangą buvo tikrinamas kasdieną atliekant įvairius laivo mokymus tiek prie krantinės, tiek jūroje.

Laivo P14 istorija ir techniniai duomenys:
Laivas P14 pastatytas Danijos laivų statykloje Danyard A/S Olborge. Tarnybą Danijos karinėse jūrų pajėgose pradėjo 1994 metais. Laivas pagamintas iš stiklo plasto (glass feeber) sluoksniuotos medžiagos.

Vandentalpa 450 t.
Laivo ilgis 54,00 m
Laivo plotis 9,00 m
Grimzlė 2,60 m
Įgula 20–30 žmonių, priklausomai nuo vykdomos užduoties
Pagrindiniai varikliai 2 vnt. MTU dyzeliniai varikliai 5.440 AJ
Ginkluotė 76 mm pabūklas
Greitis 18 mazgų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *