Kaune startuos tradicinis dviračių maratonas 2012

pagal | 2012-05-02

Gegužės 13 d. (sekmadienį) dviračių mėgėjai ir sportininkai susirinks į „Kredito unijų Kauno dviračių maratoną“. Šventės „Judėjimas visiems“ dalyviai galės nemokamai išbandyti 8 km ilgio 1 ratą, o sporto entuziastai rungtyniaus 10 arba 4 ratų distancijoje dėl Kauno mero taurės bei prizinių vietų. Maratono trasą Europos prospekte ir ant M.K. Čiurlionio tilto labai gerai įvertino virš 700 dalyvių 2011 m. renginyje. Trasa renginio metu bus uždaryta nuo eismo. „Šiemet tikimės sulaukti dar daugiau dalyvių, nes įvairiapusė trasa dviratininkams leidžia atskleisti savo gabumus, o žiūrovams suteikia galimybę patogiai stebėti ir fiksuoti lenktynes. Išbandyti trasą ir pajusti maratono dvasią nemokamai galės visi norintys nuo 12 metų, užsiregistravę iki starto. Registracija jau prasidėjo“, primena VšĮ „Dviratai“ direktorius Darius Pekarskas. „Kviečiame registruotis internetu www.kaunomaratonas.lt“

Šiemet Kauno dviračių maratonas skirtas paminėti Tarptautinius kooperacijos metus.
„Kooperatyvai padeda spręsti socialines bei ekonomines problemas visame pasaulyje, todėl siekdamos plačiau supažindinti visuomenę su kooperacijos nauda, Jungtinės Tautos 2012-uosius paskelbė Tarptautiniais kooperatyvų metais. Dalyvaudami Kredito unijų Kauno dviračių maratone 2012 norime parodyti, jog kooperuodamiesi kartu, net ir be profesionalių dviratininkų, galime pasiekti aukštų rezultatų“,- teigia Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) rinkodaros ir produktų plėtros skyriaus vadovė Jurgita Igarytė. Lietuvos kredito unijos yra renginio mecenatas. Unijų atstovai žada startuoti renginyje su gausia komanda.

Organizatoriai, akcentuodami bendradarbiavimo ir kooperacijos dvasią, kviečia visus dalyvius jungtis į Laisvalaikio ir Sporto komandas. „Dviračiai yra komandinis žaidimas“,- primena maratono vyr. teisėjas Devis Žilovas. Jis akcentuoja, kad „tai šventė skirta dviračių sporto ir aktyvaus laisvalaikio populiarinimui. Betarpiški įspūdžiai ir išgyventos akimirkos bus geriausia dovana kiekvienam dalyviui ir žiūrovui“. Laisvalaikio komandos bus vertinamos pagal bendrai nuvažiuotą ratų skaičių. Sporto komandų rezultatai vertinami pagal greičiausių komandos narių laiką. Komandos gali burtis bendraminčių, darbo kolektyvų, organizacijų, klubų, draugų ar giminių pagrindu. Daugiausiai ratų nuvažiavusi įmonių komanda laimės prizą – kelionę dviračiais, kurią dovanos viešbutis „Babilonas“, skatinantis ekoturizmą dviračiais.

Pirmieji Lietuvoje pradėję masinius plento maratonus, kauniečiai ir šiemet pateiks naujovių.
Kauno dviračių maratone bus 3 komandinės lygos. A-lygoje stipriausios dviračių sporto komandos, B-lygoje sporto mėgėjai, C-lygoje Laisvalaikio komandos (kurių dalyviai turi surinkti kuo daugiau ratų). Kiekvienos lygos nugalėtojai vertinami ir apdovanojami atskirai.

Kredito unijų Kauno dviračių maratonas yra pirmas Plento maratonų taurės‘ 2012 etapas. Užsiregistravę į visus 3 etapus mėgėjai dar galės startuoti Šiauliuose liepos 29 d. ir atskiro starto rungtyje „Aplenk laiką“ Vilniuje rugsėjo 09 d. Rudenį susumavus rezultatus paaiškės Plento taurės nugalėtojai asmeninėje ir komandinėje įskaitose.

Gražinti Kaunui dviračių sporto dvasią ir padovanoti miestiečiams šventę padeda globėjas Kauno m. savivaldybė ir rėmėjai, tikintys, kad Kauno dviračių maratonas sulauks 10-tojo ir 25-tojo jubiliejaus. Kaip garsieji Rygos ar Tartu maratonai pas kaimynus, sutraukiantys tūkstančius žmonių.

Prizus įsteigė dviračių verslo atstovai –„Vasarė“ ir „Positus“, Kauno Volkswagen centras, „Maistas sportui“, lietuviška aktyvaus laisvalaikio apranga „Thermowave“. Trasą aptverti padės „Ramirent“, o saugą užtikrins „Jungtis“. Keleivių vežėjas „Kautra“ tęsia įsipareigojimus gabenti dviračius nemokamai ir pristatys tam pritaikytą autobusą. Dalyvius informuoti padės INIT ir Sport1 TV kanalai.

Renginio organizatoriai VšĮ „Dviratai“ ir orientavimosi sporto klubas „Takas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *