Kaip tinkamai išsirinkti elektros energijos tiekėją?

pagal | 2022-03-26

Kiekvienam namui reikia elektros energijos. Vykstant dideliems pokyčiams rinkoje ir atsiradus vis daugiau tiekėjų, ne vienam kilo klausimas: „Kaip dabar rasti pigiausią elektroninės prekybos parduotuvę?“ Jau daugiau nei metus vartotojai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir likusioje Lietuvos dalyje renkasi geriausius tiekėjus, nes elektros energijos tiekėjas turi būti pasirinktas atsakingai. Natūralu, kad beveik kiekvieno vartotojo poreikiai yra individualizuoti. Atsižvelgdami į tai, tiekėjai taip pat kuria individualius paslaugų planus ir keičia kainas. Šiame straipsnyje pasistengsime pateikti informaciją, padedančią rasti pigiausią elektros energijos tiekėją!

Tik supratę vartotojų poreikius galite pradėti lyginti planus ir ieškoti pigiausio tiekėjo

Tiekimą vykdo įmonės, turinčios tiekimo licencijas, kurios perka elektros energiją iš gamintojų ar elektros biržų didmeninėse rinkose ir parduoda ją vartotojams. Elektros tiekimo veiklą Lietuvos elektros rinkoje vykdo valstybiniai, garantiniai ir nepriklausomi elektros energijos tiekėjai.

Visuomeninio elektros tiekimo veikla – tai licencijuota veikla skirstomųjų tinklų operatorių, tiekiančių elektros energiją galutiniams vartotojams, užtikrinant saugų ir patikimą Jūsų elektros energijos tiekimą, siekiant apsaugoti Jūsų teises į elektros energiją kasdieniams poreikiams tenkinti. Tokią veiklą viešasis teikėjas gali vykdyti tik jo licencijoje nurodytose srityse. Valstybinės elektros energijos kainas reguliuoja taryba, nustatydama šių paslaugų kainų viršutines ribas. Visuomeninius elektros energijos tarifus ir tarifus nustato visuomeniniai elektros energijos tiekėjai ir paskelbia Taryba, patikrinusi, ar jie atitinka galiojančius įstatymus. Visuomeniniai tiekėjai parduoda elektros energiją tik tiems vartotojams, kurie nepasirinko nepriklausomo tiekėjo.

Geriausias elektros tiekėjas Lietuvoje?

Šiuo metu Lietuvoje veikia septyni privatūs elektros tiekėjai. Tai: „Ignitis“, „Enefit“, „Elektrum Lietuva“, „Perlas energija“, „EGTO energija“, „Vilniaus elektra“ ir „Birštono elektra“. Neetiška ir neteisinga sakyti, kad vienas elektros tiekėjas išsiskiria kaip pigiausias. Tiesa ta, kad jų visų kaina yra skirtinga ir visi jie siūlo pakankamai gerą kainą vartotojams, atitinkančius jų planus.

Kai kurie vartotojai nori lankstumo ir atvirų sutarčių. Kiti nori riboto laiko pasirinkimo su atnaujinimo galimybe. Tikėtina, kad naktiniams pamaininiams bus naudingos kelių laiko zonų elektros kainos – trečdalis nori pirkti elektrą atviroje biržoje, tikėdamasis ilgainiui sutaupyti pinigų.

Visuomeniniai tiekėjai elektros energiją vartotojams gali parduoti tik už tarybos nustatytą fiksuotą kainą

Visuomeniniai elektros tiekėjai yra AB „Ignitis“ (bendrovės veikla vykdoma visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje), AB „Achema“, AB „Akmenės cementas“, AB „Lifosa“, UAB „Dirbtinis pluoštas“ (šių įmonių veikla yra tik joms priskirtose teritorijose). 

Jei esate komercinis vartotojas ir dar nepasirinkote nepriklausomo elektros tiekėjo arba visais atvejais, kai pasirinktas nepriklausomas elektros tiekėjas nevykdo savo įsipareigojimų, turite gauti garantuotą 6 mėnesių elektros energijos tiekimą. Garantuoto maitinimo šaltinio kaina paprastai yra didesnė nei nepriklausomo maitinimo šaltinio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *