Kaip apsaugoti savo būstą?

pagal | 2020-01-29

būstas

Kiekvienas, turintis nuosavą būstą, nori apsaugoti savo turtą. Tad svarbu, kad namai būtų apdrausti. Turto draudimas yra privalomas, jei įsigyjate savo būstą, paėmus paskolą. Tačiau dažnai šis draudimas galioja tik būsto sienoms, o ne jame esančiam turtui. Įvairios draudimo bendrovės rekomenduoja apdrausti savo namus ir nuo stichinių nelaimių (pvz. audrų ar žaibų). Nors daugelis žmonių pagalvoja tik apie galimas vandentiekio avarijas, elektros instaliacijos gedimus ar vagystės atvejus. Tačiau verta pagalvoti apie įvairiapusį draudimo paketą. Tuomet būsite garantuoti, kad nelaimės atveju jums bus kompensuota patirta žala ir nuostoliai.

Draudžiant būstą, yra siūlomi keleto tipų draudimai, tačiau visi jie draudžia nuo pagrindinės žalos, kuri patiriama nuo ugnies, vandens, gamtos stichijų ar vagystės atveju. Kalbant apie būstą, galima drausti patį pastatą arba namų turtą. Pirmu atveju – vertinamas būstas, įskaičiuojant sienas, langus, grindis, stogą (jei tai yra jūsų nuosavas namas), duris. Tada įvertinama, kokia suma būtų reikalinga, norint atstatyti jų sugadinimą, įsigijus naujas reikalingas medžiagas. Kitu atveju, vertinamas turtas: smulki ir stambi buitinė technika, baldai ir kiti vertingi daiktai.

Atsitikus nelaimingam atsitikimui, draudimo ekspertai vertina ar tai įvyko dėl jūsų neapdairumo ar kaltės, pvz. palikote įjungtą lygintuvą, nuo kurio kilo gaisras ar jis kilo nuo netikėtos elektros iškrovos. Jei bus įrodyta, kad nuostoliai buvo patirti dėl jūsų kaltės ir aplaidumo, tuomet jie nebus kompensuojami. Tokiais atvejais rekomenduojama pasirūpinti ir papildomu būsto civilinės atsakomybės draudimu, kuomet būtų maksimaliai apsaugotas jūsų turtas. Tai padės kompensuoti ir nuostolius, kuriuos gali patirti ir kaimynai, jei žala yra padaroma įvykus nelaimei jūsų bute. Paskutinių metų statistikos duomenys rodo, jog vis daugiau Lietuvos gyventojų naudojasi būsto draudimu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *