Japonus sudomino Žemaitijoje kuriamas „Dainuojančių akmenų slėnis“

pagal | 2010-01-29

Sausio 28 d. Lietuvos ambasada Tokijuje surengė Žemaitijoje kuriamo japoniško sodo „Dainuojančių akmenų slėnis – Madzuchai“ pristatymą.
Sodo idėjos sumanytojas Šarūnas Kasmauskas rodydamas skaidres dėstė vizijas vaizdingoje vietovėje netoli Baltijos jūros sukurti netradicinę poilsio, pramogų ir kultūros oazę, apjungiant archajiškų baltų ir japonų kultūrų paveldą. 16 hektarų plotą užimsiančiame parke su egzotiškais augalais, kriokliais, akmenų masyvais, nedideliais japonų tradicinės architektūros statiniais, bus atkurtos ir pagoniškos alkos. „Dainuojančių akmenų slėnyje bus rengiami kultūros renginiai, vyks japonų menų pamokos“.

Japonų sodų meistrų grupei vadovaujantis Hajime Watanabe bei verslininkas Hiroshi Tsunoda pasakojo, kad sodas kuriamas etapais jau pusantrų metų, jame dirba 8-10 japonų meistrų, kuriems talkininkauja būrys lietuvių savanorių. H. Watanabe komentavo sodo planą, pasakojo, kaip išnaudoja lietuviško peizažo ypatybes ir gamtinę aplinką kurdamas unikalų parką.
Renginyje Lietuvos ambasadoje dalyvavo turizmo agentūrų, žiniasklaidos atstovai, verslininkai, kultūros renginių organizatoriai, Japonijos – Lietuvos asociacijos ir tarptautinės bendruomenės nariai. Klausytojai labai susidomėjo kuriamu sodu ir su jo kūrėjais daug diskutavo, kaip ateityje „Dainuojančių akmenų slėnį“ paversti skirtingų žmonių, tautų ir kultūrų susitikimų ir kūrybingo bendravimo vieta.
Po renginio Šarūnas Kasmauskas davė išskirtinius interviu naujienų agentūrai „Kyodo Tsushin“ ir nacionaliniams dienraščiams „Asahi“ ir „Nikkei“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *