Inverteriai saulės elektrinėms: visa tiesa apie juos

pagal | 2023-10-20

Inverteriai yra labai svarbūs saulės elektrinės elementai, tvirtinami ant būsto stogo. Pats metas plačiau pasiaiškinti, kam jie skirti ir kaip jie veikia.

Kas yra inverteris?

Saulės elektrinės gaminama energija nėra išskiriama tokiu formatu, kurį būtų galima tiesiogiai naudoti telefono krovimui, jūsų stalinei lempai ar kitiems prietaisams.

Tam reikalingi inverteriai: šios priemonės konvertuoja saulės elektrinėje gaminamą energiją į tokią energiją, kurią iš tikrųjų galite naudoti namų reikmėms.

Jūsų namai prijungti prie kintamosios srovės maitinimo. Saulės baterijų gaminama elektros energija iš pradžių yra nuolatinė srovė. Inverteriai pakeičia neapdorotą nuolatinę srovę į kintamosios srovės maitinimą, kad jūsų lempa galėtų ją naudoti apšviesdama kambarį.

Galimos trys skirtingos šios priemonės parinktys: styginiai keitikliai, mikroinverteriai ir galios optimizatoriai.

Į ką atsižvelgti perkant inventorių?

  • Inverterio garantija. Daugelis žmonių jaučiasi užtikrinčiau, kai perka elektroninius prietaisus su garantija. Saulės inverteriai nėra išimtis. Daugumai inverterių suteikiama garantija svyruoja nuo 5 iki 10 metų, tačiau kai kurių jų garantija gali būti pratęsta iki 25 metų. Nors ilgesnė garantija lems ir aukštesnę inverterio kainą, ši investicija tikrai yra pagrįsta. Taip pat prieš perkant įsitikinkite, kad suprantate suteikiamos garantijos sąlygas. Pavyzdžiui, išsiaiškinkite, ar garantija apima inventoriaus taisymą, jeigu šis bus pažeistas dėl Jūsų kaltės.
  • Inverterio darbinė temperatūra. Inverteriai, atlikdami savo funkciją, natūraliai išskiria šiek tiek šilumos. Kadangi jie paprastai yra nekontroliuojamoje aplinkoje lauke (dažniausiai – ant namo stogo), juos veikia įvairūs temperatūros svyravimai. Akivaizdu, kad sąlygos ne visada yra idealios ir kartais inverteris turės didesnę apkrovą nei kitomis dienomis. Kuo aukštesnę darbo temperatūrą ši priemonė geba atlaikyti, tuo geriau Jums ir Jūsų būstui.
  • Saulės elektrinės inverterio efektyvumas. Kokybiški, patikimi inverteriai veikia optimaliai, pasiekia didžiausią efektyvumą tuomet, kai saulės elektrinė turi didesnę apkrovą ir gamina daugiau energijos (saulėtomis dienomis). Svarbu nepamirti, kad saulė, temperatūra ir kiti aplinkos elementai turi nemažai įtakos inverterio efektyvumui, todėl investuokite į kokybišką priemonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *