Į Lietuva atvyksta pasauliniai meno rinkos autoritetai

pagal | 2010-01-07

Šiuolaikinio meno kolekcionavimas vis dar labiau intriguoja, nei sužavi lietuvius. Pagrindinė to priežastis – komunikacijos tarp meno ir verslo sričių atstovų stoka, aiškinantis pagrindinius meno rinkos veikimo principus. Kita vertus, šiuolaikinio meno kolekcionavimas – sparčiai augantis kultūros bei verslo reiškinys tiek Vakaruose, tiek Rytuose.

Kaip atsirinkti tikrai vertingus šiuolaikinio meno kūrinius, kokios investicinės grąžos iš šiuolaikinio meno kolekcionavimo galima tikėtis, kokios rašytos ir kokios nerašytos taisyklės galioja meno rinkoje, – visą tai ir dar daugiau seminare „Šiuolaikinio meno kolekcionavimas“ 2010 m. sausio mėn. 28 d. ketvirtadienį 15 val. Nacionalinėje dailės galerijoje.

Seminaro pranešėjai – pasauliniai meno rinkos autoritetai: Alistair Hicks, Iain Robertson ir Simon Rees.
Specialiai į renginį atvyksta „Deutsche Bank“ meno konsultantas Alistair Hicks. A. Hicks kuruoja didžiausią korporatyvinę kolekciją pasaulyje. „Deutsche Bank“ meno kolekcija sudaro 53 tūkst. meno kūrinių, kurių įsigijimo kainos prasideda nuo kelių šimtų eurų.

Su pagrindiniais tarptautinės meno rinkos principais supažindins Iain Robertson, „Sotheby’s“ instituto meno rinkos studijų vadovas. I. Robertson yra parašęs faugiau kaip 100 straipsnių apie meno rinką, knygas – „Tarptautinės meno rinkos suvokimas ir valdymas“ (2005), „Meno verslas“ (2008) bei „Kas toliau? Naujas menas iš besivystančių rinkų“ (2010).

Simon Rees (Lietuva) yra Šiuolaikinio meno centro Vilniuje pagrindinis kuratorius. Jis kuravo tarptautines parodas ne tik Lietuvoje, bet ir Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, Švedijoje, JAV ir kt. Seminare S. Rees apžvelgs šiuolaikinio meno kryptis ir tendencijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *