Į Kultūros vertybių registrą įtrauktas Ukmergės kino teatras

pagal | 2010-04-09

Ukmergė, balandžio 7 d. Kultūros paveldo departamento I-oji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba į Kultūros vertybių registrą įtraukė Ukmergės kino teatrą „Draugystė“ (Kęstučio a. 9)Architektūrinėmis bei dailės vertingosiomis savybėmis pasižyminčiam statiniui suteiktas vietinis reikšmingumo lygmuo.

Ukmergės kino teatras pastatytas 1957 m. Ukmergės centrinės aikštės ir Vilniaus gatvės kampe. Tai pirmasis mažesniame Lietuvos mieste statytas plačiaekranis kino teatras.

Pastatas išskirtinis savo pokario retrospektyvine architektūra. Vertinimo tarybos nariai vertingosiomis savybėmis pripažino šoninius rizalitus rytų ir vakarų fasaduose, 2 jonėnines kolonas su bazėmis ir kapiteliais šiauriniame fasade, piliastrus, palangių karnizus, stačiakampes nišas ir dekoruotas arkines nišas, langų ir durų stačiakampes angas, virš pagrindinio įėjimo esančią arką, puoštą kesonais ir kt. Taip pat vertingas pastato tūris, aukštų išplanavimas, konstrukcijos, patalpų architektūrinės detalės ir kt.

Šis Ukmergės senamiestyje esantis kultūros paveldo objektas ypatingas savo visuomenine istoriškai susiklosčiusia paskirtimi.

Be Ukmergės kino teatro, pagal tipinį projektą statytas ir į Kultūros vertybių registrą įtrauktas tik dar vienas kino teatras – Vilniaus „Draugystė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *