E. Masiulis: „Yra prielaidų manyti, kad Lietuvos paštą buvo ruošiama privatizuoti už 1 litą“

pagal | 2010-01-12

Šiandien Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis AB Lietuvos pašto vadovą įpareigojo parengti skubų veiksmų planą įmonės finansinei situacijai stabilizuoti. Tokį pavedimą ministras suformulavo po veiklos įvertinimo gavęs informaciją apie bendrovės finansinę situaciją.

„Naujajam Lietuvos pašto vadovui iniciavus kelių pastarųjų metų veiklos peržiūrą, paaiškėjo, kad įmonės finansinė situacija, deja yra dar gerokai prastesnė, nei mums deklaruodavo ankstesnė vadovybė. Po tris mėnesius trukusios veiklos procesų ir dokumentų peržiūros man pateikta informacija, sudaro prielaidų manyti, jog įmonę buvo bandoma nustekenti, siekiant, kad vėliau paštą būtų galima privatizuoti už 1 litą. Kitaip negaliu paaiškinti prastų įmonės rezultatų net ekonominio pakilimo laikais“, – sakė E. Masiulis.

Ministro teigimu, kelis pastaruosius metus įmonė buvo valdoma labai neūkiškai, todėl šiandien Lietuvos paštas yra tikrai labai sudėtingoje finansinėje situacijoje. Bendrovės generaliniam direktoriui E. Masiulis pavedė per savaitę pateikti skubių veiksmų planą. Ministras pabrėžė, kad imantis reformų įmonėje nebus liečiama pažeidžiamiausia darbuotojų grandis – laiškininkai.

Lietuvos pašto generalinis direktorius Andrius Urbonas sako, kad įvertinus kelių metų įmonės veiklą, paaiškėjo atvejų, kuomet bendrovės turtas buvo parduodamas arba nuomojamas neskaidriai, dažnai už mažesnę nei rinkos kainą ir visiškai nepalankiomis bendrovei sąlygomis. Iš veiklos ir turto pardavimo gautos pajamos buvo tiesiog „pravalgomos“, o ne investuojamos į naujų technologijų diegimą, logistikos, pašto paskirstymo ar kitų gamybinių veiklų stiprinimą.

„Peržiūrėti įmonės veiklą prireikė kelių mėnesių, tačiau turimos išvados leidžia teigti, kad Lietuvos paštas buvo valdomas neefektyviai. Šiandien matome, kad įmonė yra labai sudėtingoje finansinėje situacijoje ir turi rimtų įsisenėjusių problemų daugelyje veiklos sričių: finansinių srautų ir ūkio valdymo, personalo, pardavimų, pašto tinklo. Atsižvelgdami į audito išvadas rengsime priemonių ir veiksmų planą, kurio pagrindinis tikslas – artimiausiu metu stabilizuoti bendrovės finansinę padėtį“, – sakė A. Urbonas.

Ministras pabrėžė, kad iš bendrovės vadovybės tikisi konkrečių ir skubių pasiūlymų, kaip stabilizuoti įmonės finansinę padėtį, užtikrinti paslaugų teikimą klientams ir atlyginimų mokėjimą darbuotojams. Ministras įmonės vadovybės taip pat paprašė reformas įmonėje planuoti atvirai, skaidriai, teisingai, tariantis su darbuotojais.

„Imantis skubių pertvarkų turime apsaugoti laiškininkus, užtikrinti ne prastesnes nei dabar jų darbo sąlygas, o jei įmanoma, ir pagerinti jas“, – sakė E. Masiulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *