Diana užėmė 25-tą vietą

pagal | 2010-02-17

Pirmoji iš Lietuvos sportininkų Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse pasirodė biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė. Lyjant lietui mūsiškė 7,5 km lenktynėse startavo 21-ma, o galutinėje įskaitoje užėmė 25-tą vietą. Vistlerio olimpinio parko šaudykloje Diana suklydo du kartus – po vieną sykį gulėdama ir stovėdama. Jos laikas – 21 min. 11,2 sek. Olimpinei čempionei Anastaziai Kuzminai Diana pralaimėjo 1 min. 15,6 sek. Slovakijos atstovė prašovė 1 kartą. Beje, be šaudymo Dianos rezultatas buvo aštuntas… Pirmasis aukso medalį šiose žaidynėse iškovojo Šveicarijos šuolininkas su slidėmis nuo tramplino Simonas Ammannas.

Tuoj po po finišo pašnekinome Lietuvos biatlonininkę. Sportininkė apgailestavo, kad du šūviai buvo netaiklūs. „Jei būčiau pataikiusi viską, galėjau patekti į dešimtuką.Toks ir planas buvo – šaudyti be klaidų”. Mūsų trenerių nuomone, Diana galbūt per greit pradėjo lenktynes, o kartą per ilgai užsibuvo šaudykloje. Bet ir finišavo ji žvaliai. Užėmusi aukštą vietą, ji įgijo teisę vasario 16-ąją dalyvauti persekiojimo lenktynėse. Tada 10 km nuotolyje ji startuos 25-ta.

– Ar 7,5 km sprintas buvo pagrindinė rungtis?

– Nepasakyčiau. Visos rungtys vienodai svarbios…

– Ar trukdė lietus?

– Lijo visoms vienodai. Dabar orai nebaisūs, mano inventorius, slidės geros.

– Ar labai nepatenkinta užimta vieta?

– Tikėjausi aukštesnės, bet, kaip sakiau, su sąlyga, kad neprašausiu…

– Ar bus aukštesnių vietų?

– Šiandien atsipūsiu ir pradėsiu rengtis persekiojimo lenktynėms.

LTOK prezidentas Artūras Poviūnas Vistlerio olimpiniame kaimelyje, sveikindamas Dianą su aukšta vieta, pasidžiaugė, kad ji aplenkė visas kaimynes latves ir estes. „Nemanau, kad bus daug tokių dienų šiose žaidynėse, kai laimėsime prieš kaimynus…” Po Dianos liko ir dvi pajėgios vokietės, kurioms specialistai čia pranašavo medalius. Iš viso lenktynes baigė 88 sportininkės.

Po biatlono varžybų LTOK prezidentas A.Poviliūnas, generalinis sekretorius Vytautas Zubernis, KKSD generalinis direktorius Ritas Vaiginas apsilankė olimpiniame kaimelyje, apžiūrėjo misijos biurą, kambarius, bendravo su sportininkais ir treneriais, paskanavo kaimelio valgyklos maistą. Didesnei pažintinei ekskursijai sutrukdė lietus.