Baltijos šalyse draudimo bendrovių klientai labiausiai vertina aptarnavimo greitį ir sąžiningumą

pagal | 2012-02-06

Žalos atlyginimo greitis, draudiko sąžiningumas ir kompetencija – trys svarbiausios priežastys, dėl kurių Baltijos šalių gyventojai rekomenduotų savo draudimo bendrovę kitiems, – rodo Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ atliktas tyrimas.

„Baltijos šalių gyventojai, rinkdamiesi draudimo bendrovę, vis dažniau vertina ne tik kainą, bet ir kokybinius paslaugų aspektus – svarbus tampa žalos sureguliavimo greitis, teisingas išmokos dydis, draudiko kompetencija ir malonus, draugiškas aptarnavimas“, – sako draudimo bendrovės „If“ filialo Lietuvoje vadovė Žaneta Stankevičienė.
Vadovės nuomone, tai lemia du esminiai dalykai: išaugęs apsidraudusiųjų skaičius ir tai, kad vis daugiau žmonių patiria ne gyvybės draudimo naudą. „Kol klientas nėra susidūręs su savo draudiko darbu, atlyginant žalą, jam svarbiausia – paslaugos kaina, tačiau įgijęs žalos atlyginimo patirties, draudimo bendrovės darbą pradeda vertinti visiškai kitaip. Dėl to galime pritaikyti žinomą patarlę, kad draudiką, kaip ir draugą, nelaimėje pažinsi“, – sako Ž. Stankevičienė.
Aštuoniose Šiaurės Europos šalyse dirbanti draudimo bendrovė „If“ kasmet sureguliuoja daugiau kaip 1,4 mln. žalų – vidutiniškai daugiau kaip 5 300 žalų kiekvieną darbo dieną. „Teisingai, greitai ir sklandžiai sureguliuoti tiek žalų – didelis iššūkis draudimo ekspertams, bet matydami, kad tai – vienas svarbiausių draudimo bendrovės pasirinkimo kriterijų, investuojame į savo darbuotojų įgūdžius ir bendrovės IT pajėgumus“, – sako Ž. Stankevičienė.

Lietuviai labiausiai vertina elektronines paslaugas

Nors visi Baltijos šalių gyventojai kaip svarbiausius draudikų darbo vertinimo kriterijus nurodė žalos atlyginimo greitį ir teisingą išmokos dydį, išryškėjo ir tam tikri draudimo paslaugų vertinimo skirtumai.
Latviai, palyginti su lietuviais ir estais, labiausiai vertina žalos reguliavimo proceso paprastumą ir suprantamumą – taip atsakė net 53 proc. apklaustųjų. Tačiau lietuviams ir estams šis kriterijus ne toks svarbus – tai akcentavo penktadalis tyrimo dalyvių.

Lietuviai Baltijos šalių kontekste išsiskiria vertindami draudimo bendrovės kompetenciją – net 49 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų rekomenduotų draudimo bendrovę kitiems, jei draudikas turėtų aukštą kompetenciją. Estai ir latviai tam skiria kiek mažiau dėmesio – kompetenciją, kaip svarbų kriterijų, nurodė 42 proc. estų ir 34 proc. latvių.
Tyrimas taip pat atskleidė dar vieną ypatybę, kuria lietuviai išsiskiria iš kitų Baltijos šalių gyventojų, – Lietuvos draudimo paslaugų vartotojai vertina galimybę tvarkant draudimo paslaugas naudotis elektroninėmis priemonėmis. Kaip svarbų kriterijų šią galimybę nurodė net 43 proc. tyrimo dalyvių Lietuvoje, palyginti su 20 proc. Estijoje ir vos 8 proc. Latvijoje.

„If P&C Insurance“ yra ne gyvybės draudimo lyderė Šiaurės Europoje. Praėjusiais metais draudimo bendrovė „If“ savo klientams Lietuvoje atlygino virš 70 mln. Lt nuostolių. Rinkos tyrimų bendrovės SIC tyrimo duomenimis, 95 proc. „If“ klientų Lietuvoje 2011 m. buvo patenkinti bendrovės vykdomu žalos sureguliavimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *