Ar akrilinės vonios yra praktiškas pasirinkimas?

pagal | 2020-07-19

voniosAkrilinės vonios gali skirtis savo dizaino sprendimais, dydžiu ir forma. Taip pat, – pagal jose naudojamą akrilo kiekį. Vonios gali būti gaminamos tiek iš šimtaprocentinio ekstruzinio akrilo, tiek iš kombinuotųjų polimerų. Reikėtų žinoti, kad šimtaprocentinis akrilas kur kas ilgiau išlaiko savo gamyklinį atspalvį, tokias vonias sunkiau deformuoti. Nors šios vonios yra vienas populiariausių pirkėjų pasirinkimų, jos taip pat turi ir savų trūkumų, kuriuos būtina iš anksto įvertinti.

Kodėl verta rinktis akrilines vonias?

Vienas svarbiausių akrilinių vonių privalumų – itin plačios pasirinkimo galimybės. Spalvų ir formų įvairovė prisitaikys prie individualių pirkėjų poreikių ir vonios kambario interjero sprendimų. Šios vonios yra puikus pasirinkimas įvairaus stiliaus namuose, jos neskleidžia triukšmo pilant vandenį, be to, vanduo jose gana lėtai vėsta, todėl galima ilgai mėgautis maloniomis maudynėmis. Svarbus privalumas yra gana patraukli akrilinių vonių kaina ir nebrangūs vonios priedai, pvz., hidromasažui. Dėl šių priežasčių akrilinės vonios yra laikomos itin praktišku pasirinkimu, nereikalaujančiu didelių išlaidų, tačiau suteikiančiu beveik neribotas pasirinkimo galimybes.

Akrilinių vonių trūkumai

Akrilas, kaip ir bet kuri kita medžiaga, turi savų trūkumų. Bene daugiausiai problemų kelia šių vonių priežiūra. Kadangi akrilinės vonios yra jautrios chemijai, reikia kruopščiau parinkti valymo priemones, be to, vonioje negalima atlikti tam tikrų grožio procedūrų, pvz., dažyti plaukus. Akrilas gana jautrus smūgiams, be to, vonios paviršius gali deformuotis ir dėl ugnies. Dažnai minimas ir vonių slidumas, kas gali sukelti nepatogumų maudant vaikus ar prausiantis atsistojus.

Apie akrilinės vonios pasirinkimą ir priežiūrą

Vonia yra vienas brangiausių santechnikos įrenginių, todėl rinkdamiesi vonią racionaliai įvertinkite jos privalumus ir trūkumus. Būtina įvertinti vonios paviršių ir spalvą – vonia turi būti lygi, glotni, tolygios spalvos. Priešingu atveju rizikuojate įsigyti brokuotą prekę. Atkreipkite dėmesį ir į vonios kvapą, – kokybiškos akrilinės vonios neturi jokio kvapo. Galiausiai, įvertinkite vonios storį. Kuo vonia storesnė, – tuo ji patvaresnė.

Kad akrilinė vonia tarnautų ilgą laiką, nepamirškite tinkamos jos priežiūros. Jei ant vonios atsiranda dėmių ar įbrėžimų, pašalinkite juos švitriniu popieriumi ir suteikite blizgesio poliroliu. Nepamirškite po kiekvieno valymo nušluostyti vonią servetėle arba minkšta kempinėlės puse.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *