Apdovanotos sunkmečiu savo jėgomis daugiausiai darbo vietų sukūrusios įmonės

pagal | 2010-01-13

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) kartu su Lietuvos darbo birža (LDB) pirmą kartą viešai padėkojo šalies darbdaviams už aktyvią socialinę partnerystę ir svarų indėlį sprendžiant nedarbo problemas. Renginio metu socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas ir LDB direktoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas Albertas Šlekys septynioms įmonėms įteikė padėkos raštus ir specialius prizus už tai, kad jos savo atkaklumu, jėgomis ir be niekieno pagalbos sugebėjo sukurti naujų darbo vietų.

Ministro Pirmininko patarėja Skirma Kondratas perdavė šių įmonių vadovams nuoširdžius Premjero Andriaus Kubiliaus sveikinimo bei padėkos žodžius ir įteikė „Tūkstantmečio ženklo“ medalius.

Ministro D.Jankausko teigimu, kuo daugiau kalbame apie krizę, tuo baisesnė ji atrodo. „Šiandien vykstantys įmonių apdovanojimai yra geriausias įrodymas, kaip reikia kovoti su ja – ne žodžiais, o konkrečiais darbais“, – sakė ministras.

LDB direktoriaus pavaduotojas, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas A. Šlekys kalbėjo, jog daugeliu atvejų darbo birža yra tarpininkas tarp darbdavių ir potencialių darbuotojų. Svarbiausias tikslas, kad šis tarpininkavimas, tikslingas darbo rinkos politikos priemonių panaudojimas vyktų kuo aktyviau ir duotų dar geresnių rezultatų. „Dėkojame darbdaviams, kurie sukūrė naujų darbo vietų didžiausio nedarbo teritorijose ir skatino vietos gyventojų užimtumą, aktyviai bendradarbiavo su Lietuvos darbo birža, o taip pat integravo į darbo rinką socialiai pažeidžiamus asmenis. Įvertinti ir verslininkai, buvę bedarbiai, kurie pasiryžo kurti ir plėtoti nuosavą verslą, įsteigdami darbo vietą ne tik sau, bet ir kitiems“, – teigė A. Šlekys.

Įmonės buvo pagerbtos pagal keturias nominacijas:

„Už naujų darbo vietų sukūrimą didžiausio nedarbo teritorijose“:

– Didžiųjų šalies įmonių kategorijoje nugalėtoja tapo UAB „Bigso“ (Akmenės r., Venta),

– Mažojo ir vidutinio verslo įmonių kategorijoje – UAB „Daturė“ (Ignalinos r., Visaginas).

„Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“:

– Tarp didžiųjų šalies įmonių geriausia pripažinta UAB „Bauhof-LT“ iš Klaipėdos,

– Prizas, skirtas mažojo ir vidutinio verslo įmonėms, atiteko IĮ „Eurotela“ iš Klaipėdos.

„Už aktyvią partnerystę, skatinant užimtumą“:

– Didžiųjų šalies įmonių kategorijoje apdovanojimą pelnė Šilutės pensionatas,

– Mažojo ir vidutinio verslo įmonių kategorijoje nugalėtoja tapo AB „Actas“ (Šalčininkų r., Jašiūnai).

Nominacijoje „Už iniciatyvą pradėti ir vystyti verslą“ nugalėtoja pripažinta UAB „Vyginsta“.

Nominantų atrankai buvo sudarytos trijų lygių vertinimo komisijos – teritorinėse darbo biržose, apskrityse, o galutinei atrankai – komisija iš LDB darbuotojų ir darbo rinkos partnerių atstovų. Vertinant įmones, didžiausias dėmesys buvo skiriamas įmonių veiklai gamybos ir socialinių paslaugų srityse, atsižvelgta į darbuotojų kaitą įmonėse, darbo sąlygas, rekomendacijas dėl įdarbinimo. Iš viso buvo gauta 50 pasiūlymų nominuoti sunkmečiu nusipelniusius darbdavius, iš kurių atrinktos minėtos 7 bendrovės.

Įvertinus tai, kad įmonių galimybės yra skirtingos – mažosios įmonės negali konkuruoti su didelėmis tomis pačiomis sąlygomis – kiekviena nominacija buvo suskaidyta į 2 kategorijas, skirtas apdovanoti mažojo ir vidutiniojo verslo įmones (iki 250 darbuotojų) bei dideles šalies įmones (nuo 251 ir daugiau darbuotojų).

Renginyje dalyvavo svečiai iš Prezidentūros, Vyriausybės, Ūkio ministerijos, darbuotojus ir darbdavius vienijančių organizacijų atstovai, teritorinių darbo biržų atstovai.

Papildoma informacija:

UAB „Bigso“ . Įmonės veikla – įpakavimo taros gamyba. Bendrovė be finansinės valstybės paramos įdarbinio 80 bedarbių, iš jų – 23 su papildomais rėmimo požymiais. Įsteigtų darbo vietų dėka Ventos seniūnijoje nedarbo lygis sumažėjo 1,3 proc. punkto.

UAB „Dature“. Ši įmonė, gaminanti tekstilės gaminius, įkūrė 55 laisvas darbo vietas ir įdarbino 24 Ignalinos darbo biržoje registruotus bedarbius. 2009 metais įmonė atidarė sintetinio pluošto gamyklą Visagino savivaldybės teritorijoje.

UAB „Bauhof-LT“. Tai tarptautinė mažmeninės prekybos įmonė, prekiaujanti statyboms, namui ir sodui skirtomis prekėmis. Bendrovė be subsidijų neterminuotai įdarbino 15 bedarbių, turinčių papildomą rėmimo požymį, tarp jų – 5 neįgalius asmenis.

IĮ „Eurotela“. Šios įmonės veikla – telemarketingas, profesionalūs pardavimai, vaizdo stebėjimo kamerų perduodamo vaizdo stebėjimas, informacijos fiksavimas ir perdavimas ir kitos paslaugos. Be subsidijų pastoviam darbui įdarbino 17 bedarbių, turinčių papildomą rėmimo požymį, tarp jų – 8 neįgalius. Dar 2 neįgalūs asmenys įmonėje įsidarbino savarankiškai.

Šilutės pensionatas. Įmonės veikla – socialinis darbas ir apgyvendinimo paslaugos. Pensionatas internetu užregistravo 16 laisvų darbo vietų. Šilutės darbo birža įmonės užsakymu organizavo šešias darbo muges reikalingų darbuotojų atrankai laisvoms darbo vietoms užimti.

AB „Actas“. Tai natūralaus acto gamintoja. Pernai buvo įdarbinti 6 bedarbiai., įregistruoti Šalčininkų darbo biržoje. Įmonė kartu su darbo birža rengia darbo muges tinkamų darbuotojų paieškai, internetu registruoja laisvas darbo vietas, dalyvauja darbo biržos organizuojamose diskusijose, darbdavių apklausose. Anksčiau įmonė įgyvendino 3 vietinių užimtumo iniciatyvų projektus, kurių dėka buvo įkurtos 26 naujos darbo vietos.

UAB „Vyginsta“. Šią įmonę Telšiuose prieš porą metų įkūrė buvęs bedarbis Arvydas Višinskis – dabar direktorius ir vienintelis akcininkas. Bendrovė 2009 metais atliko darbų už 400 000 litų – vykdė statybos ir rekonstrukcijos darbus, plėtojo didmeninę prekybą su statybinėmis medžiagomis. Pernai įmonė įsteigė 8 darbo vietas ir įdarbino įvairių profesijų darbuotojus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *