Apdovanojimas

pagal | 2010-01-22

Šiandien, sausio 22 d., Radiacinės saugos centro (RSC) direktoriui Albinui Mastauskui Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) vardu vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Vygandas Kurkulis įteikė apdovanojimą už nuopelnus gyventojų saugai Lietuvoje. Padėka už nuopelnus gyventojų saugai ir pasiaukojamą darbą bei profesionalią pagalbą organizuojant radiologinių avarijų likvidavimo pratybas „Cezis“, kurios 2008 metų lapkritį vyko Birštone, taip pat skirta Radiacinės saugos centro Radiologinių tyrimų skyriaus vedėjai Rimai Ladygienei.

RSC bendradarbiauja su PAGD nuo pat jo įsikūrimo pradžios, o 2007 m. gruodžio 4 dieną bendradarbiavimą įteisino pasirašydami bendradarbiavimo susitarimą, kuris numato minėtų institucijų informacijos apie incidentus, ekstremalius įvykius ir ekstremalias situacijas, kurios susiję su padidėjusia radioaktyviąja tarša ar jonizuojančiąja spinduliuote, keitimosi tvarką ir pagrindines bendradarbiavimo kryptis. Susitarimu institucijos įsipareigoja talkinti viena kitai turima įranga, priemonėmis, nukreipti specialistus rengti bendras pratybas, mokymus, teikti konsultacijas rengiant teisės aktus.
Minėtas susitarimas sėkmingai įgyvendinamas ir jau galima pasidžiaugti gražiais bendradarbiavimo rezultatais. RSC specialistai skaito pranešimus Ugniagesių gelbėtojų mokyklos bei atskiruose PAGD padaliniuose (Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Utenoje) organizuojamuose mokymuose, dalyvauja PAGD rengiamose pratybose. Šiais metais RSC su PAGD taip pat planuoja rengti bendrus mokymus, pratybas bei apmokyti ugniagesius-gelbėtojus radiacinės saugos klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *