Amatų mugė kviečia pasitikti Kalėdas

pagal | 2011-12-05

Viena didžiausių Šiaurės Lietuvoje Kalėdinė amatų mugių visą šią savaitę šurmuliuos Šiauliuose. 60 amatininkų ir tautodailininkų gruodžio 5-8 dienomis susirinks Šiaulių prekybos ir pramogų centre „Akropolis“, kur lankytojams pristatys pačių sukurtas ir išaugintas gėrybes.

„Tęsdami tradicijas ir šiemet organizuojame Kalėdinę tautodailininkų mugę. Tai puiki galimybė pamatyti senuosius mūsų tautos amatus, pasigrožėti, o galbūt ir nusipirkti autentiškų, meistrų rankomis sukurtų, gaminių, sužinoti, kaip kuriami ir dekoruojami moliniai indai, arba, pavyzdžiui, gaminamas tradicinis lietuviškas alus“, – pasakoja Šiaulių „Akropolio“ valdytoja Sonata Nagienė.

Mugėje amatininkai žies ir lipdys iš molio puodus, puodynes, vazas ir juos dekoruos bei graviruos, droš šaukštus ir kitus medienos gaminius, kurs Kalėdines puokštes ir originalias namų dekoracijas, dekoruos porceliano gaminius, tapys paveikslus. Mugės lankytojai galės susipažinti su tapybos ant šilko technika ir vaško žvakių gamybos proceso ypatumais. Kalvis džiugins dekoratyviniais metalo gaminiais: žvakidėmis, pakabomis, gėlėmis iš metalo ir kitais dirbiniais.

Mugės lankytojai išgirs pasakojimų apie alaus gamybos subtilybes, lietuviškų „gyvų“ vynų išskirtinumą, vynų istoriją, skirtingas jų rūšis ir vartojimo ypatybes, išvysti senovinius sūrių spaudimo, grietinės separavimo ir sviesto mušimo įrankius, taip pat senovinius bitininkystės rakandus. Vyks alaus, vyno, sūrių, vaistažolinių arbatų, saldumynų degustacijos.

Gruodžio 5 ir 8 dienomis visus mugės lankytojus linksmins nuotaikingi kaimo muzikantai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *