Dėl 2009 m. vykdyto Susisiekimo ministerijos veiklos optimizavimo ir administracijos struktūros pakeitimų buvo sutaupyta ir grąžinta į šalies biudžetą 1,712 mln. Lt.
„Tikslas, kurio mes siekėme – optimizuoti struktūrą ir efektyviai dirbti mažesnėmis sąnaudomis, pasiektas. 2009 m. sumažinome vadovaujančių valstybės tarnautojų skaičių, atsisakėme dubliuojančių ar per daug išplėstų funkcijų, optimizavome išlaidas transporto ir ryšių paslaugoms, sumažinom ministerijos pastato priežiūros išlaidas“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
Atsisakius privalomojo dalyvavimo visuose darbiniuose posėdžiuose sutaupyta 375,7 tūkst. Lt komandiruotėms skirtų lėšų.
Pirminiais paskaičiavimais, pavyko sutaupyti 42 proc. (41,5 tūkst. Lt) lėšų, skirtų transporto išlaidoms, o kabinetų ir pagalbinių patalpų remontui išleista tik 9,3 proc. skirtų pinigų, sutaupyta 175,3 tūkst. Lt.
Taip pat 47,6 proc. sumažėjo Susisiekimo ministerijos išlaidos kanceliarinėms prekėms, 41,7 proc. (164,5 tūkst. litų) mažiau išleista reprezentacijos tikslams – suvenyrams, sveikinimams, svečių priėmimui.
Ministras Eligijus Masiulis iš reprezentacijai skirtų beveik 27 tūkst. Lt panaudojo tik 1000 lt.
„Susitikimus organizuojame ministerijoje, todėl didelių išlaidų svečių priėmimui ir nepatyrėme. Kava, arbata, saldumynai prie jų – tai visos išlaidos reprezentacijai“, – pažymėjo ministras E. Masiulis.
Vykdant ministerijos valdymo reformą, sumažinus departamentų, taip pat ir vadovaujančių valstybės tarnautojų skaičių, jau 2009 m. pavyko sumažinti išlaidas darbo užmokesčiui. Sutaupyta beveik 50 tūkst. litų.
Mažiau išlaidų Susisiekimo ministerija patyrė ir dėl sumažėjusio aukštas pareigas einančių vadovų skaičiaus. Anksčiau ministerijos darbui vadovavo septyni aukščiausio lygmens vadovai (ministras, vienas viceministras, ministerijos valstybės sekretorius ir 4 ministerijos sekretoriai), dabar – keturi (ministras, du viceministrai ir ministerijos kancleris).