Visuomenės saugumo užtikrinimas tampa vis didesne problema ir tuo pačiu dideliu iššūkiu valstybei, kaip sukurti ir kontroliuoti viešąjį saugumą. Dažna nusikalstama veikla ir didėjanti netvarka viešosiose erdvėse, verčia rimtai susimąstyti ir pagalvoti ar tikrai visos priemonės yra tinkamai išnaudojamos. Siekiant kontroliuoti viešąjį saugumą reikalaujama nemažai pastangų, žmogiškųjų išteklių, taipogi ir darnios valdymo sistemos. Saugumo užtikrinimas turi būti kompleksinė visuomeninio gyvenimo sritis, kurios valdymo efektyvumą lemia valstybės sugebėjimas pritaikyti šiuolaikinius metodus. Naujausi saugumo kontrolės pavyzdžiai yra vaizdo stebėjimo sistemos, kurios padės realiu laiku stebėti ir užtikrinti viešąjį saugumą.
Efektyviausia priemonė
Vaizdo stebėjimo sistemų įdiegimas ir panaudojimas viešosiose erdvėse šiuo metu yra populiariausia priemonė, norint užkirsti teisės pažeidimus. Miestuose kontroliuoti viešąjį saugumą yra ypatingai svarbu, todėl šioje srityje turėtų gerai funkcionuoti darnus mechanizmas, kuris gebėtų užtikrinti saugumą ir miestuose palaikyti bendrąją tvarką. Saugumo užtikrinime gerai turėtų veikti savivaldybių institucijos ir privačios organizacijos. Vaizdo stebėjimo kamerų panaudojimas siekiant užtikrinti visuomenės saugumą yra priemonė, kurios tikslas yra taikyti situacinę teisės pažeidimų prevencija. Vaizdo stebėjimo kamerų išvystymas suteikia lengviau ir operatyviau kontroliuoti bendrąją tvarką mieste, nes stebimi vaizdai yra įrašomi ir stebimi realiuoju laiku, judriausiuose ir pavojingiausiose vietose, taip pat svarbiausiuose miestų strateginiuose objektuose.
Pradžia Vilniuje
Viešojo saugumo projektą „Saugus miestas“ pirmi Lietuvoje pradėjo vystyti ir įgyvendinti Vilniaus miesto savivaldybė, buvo įdiegta vieša vaizdo stebėjimo sistema. Vaizdo stebėjimo kameros buvo įrengtos gausiausiai turistų lankomose ir nesaugiausiose miesto vietose. Iš viso buvo įdiegta 112 stacionarių ir valdomų vaizdo kamerų. Šis projektas vienas iš svarbiausių vykdomų projektų Vilniaus mieste. Vilniaus kameros sumontuotos nesaugiausiose miesto požeminėse perėjose, taip apsaugo žmones nuo viešosios tvarkos pažeidimų, vaizdo kameros pačios įrašo ir išsaugo vaizdą. Filmuojamas vaizdas yra perduodamas optiniu tinklu į Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato kontrolės valdymo punktą, bei antrąjį policijos komisariatą, kur yra stebimi vaizdo įrašai. Vaizdai yra stebimi per 26 monitorius, jis yra įrašomas ir saugomas vieną mėnesį specialiuose serveriuose. Ši vaizdo stebėjimo sistema padeda Vilniaus policijai užtikrinti viešąjį saugumą mieste ir taip operatyviau reaguoti į įvykstančius įvykius.