Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS), informuoja kad šiandien vykusiame neeiliniame LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) posėdyje dėl Mokslo ir studijų laikinojo įstatymo projekto, nutarta LR Seimui neeilinės sesijos metu teikti šiuo metu būtiniausius įstatymo pakeitimus dėl Senato (Akademinės tarybos) funkcijų įtvirtinimo bei studentų rotacijos dažnio.
Taip pat nuspręsta, jog Senatui (Akademinei tarybai) yra suteikiamos teisės tvirtinti aukštosios mokyklos lėšų ir turto valdymo bei naudojimo tvarką, tvirtinti finasines ir veiklos ataskaitas, o studentų rezultatų peržiūrėjimas turėtų būti ne rečiau kaip vieneri metai, todėl pati aukštoji mokykla turėtų patikslinti šį laikotarpį, jei studentų studijų sutartis nenumato kitaip.
LSAS pabrėžia, kad tam, jog Įstatymo pataisų koregavimas vyktų atsakingai ir pamatuotai, buvo priimtas studentų atstovų siūlymas suburti darbo grupę iš suinteresuotų šalių atstovų: LR Seimo, LR Švietimo ir mokslo ministerijos, aukštųjų mokyklų, studentų atstovų bei konstitucinės teisės specialistų.
Šioje darbo grupėje bus svarstomi aukštųjų mokyklų valdymo ir finansavimo klausimai bei rotacijos principai, atsižvelgiant į posėdžio metu pateiktą LSAS siūlymą dėl privalomo gerai besimokančio studento sąvokos apibrėžimo, kai gerai besimokantis studentas laikomas neturintis akademinių skolų ir patenkantis į valstybės užsakymo normą pagal savo svertinį vidurkį kitų studentų atžvilgiu.
,,Akcentuojame, jog būtina kreiptis į LR Konstitucinį Teismą dėl tikslaus rotacijos laikotarpio išaiškinimo ir galimybės numatyti tokį laikotarpį, kuris šiuo metu yra nuspręstas pateikti LR Seimo plenariniam posėdžiui. Tai šiuo metu aktualiausia studentams LR Mokslo ir studijų įstatymo dalis, kuri turi būti apibrėžta atsakingai bei nepažeidžiant konstitucinės doktrinos.“ – sako LSAS prezidentas Vilius Morkūnas.
Numatoma, jog suburta darbo grupė dėl LR Mokslo ir studijų įstatymo pataisų rengimo siūlymus turėtų pateikti iki kovo pirmos dienos, tuo laikotarpiu rengiant tarpinių rezultatų pristatymus LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui bei juos galutinai svarstyti pavasario sesijoje.
Lietuvos studentų atstovybių sąjunga primena, kad nuo Mokslo ir studijų įstatymo patvirtinimo, LSAS nuolatos siūlė korekcijas dėl tam tikrų įstatymo aspektų tobulinimo. Vakar, sausio 17 dieną, buvo pateikti siūlymai dėl šio Įstatymo koregavimo bei įvyko susitikimas su nacionaliniu mastu studentams atstovaujančiomis kitomis organizacijomis – Vilniaus universiteto studentų atstovybe bei Lietuvos studentų sąjunga – dėl vieningos pozicijos derinimo.